w

Adam Niedzielski o czwartej fali: „Przygotowujemy się na jesień”

Musimy się obawiać czwartej fali koronawirusa, bo liczba osób zaszczepionych jest na tym etapie niesatysfakcjonująca, choć oczywiście większa, niż deklarowaliśmy, że będzie – powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

  • Kilka godzin później minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył: „Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się na scenariusz pojawienia się jesienią kolejnej fali epidemii, choć takie prawdopodobieństwo nie jest zbyt wysokie”.

My w Ministerstwie Zdrowia przygotowujemy się na jesień. Mamy oczywiście brany pod uwagę wariant, kiedy pojawi się kolejna fala, ale ja absolutnie nie chcę tutaj nikogo straszyć i przesądzać, że się pojawi, bo tego prawdopodobieństwa nie oceniamy zbyt wysoko. Natomiast my musimy się przygotować logistycznie.

Dodał, że: „Naprawdę mamy już bardzo wyspowe zakażenia. Mówię wyspowe w tym sensie, że one się pojawiają w kilku punktach i są one odosobnione” – wyjaśnił. Dodał, że dzięki temu, że nie są one liczne, to łatwo je opanować z punktu widzenia służb sanitarnych. „Są one szybko identyfikowane” – powiedział.

Minister zauważył jednak, że realnym zagrożeniem, które może przyczynić się do pojawienia się ewentualnej czwartej fali, jest nowa mutacja wirusa „wychodząca poza zakres szczepień ochronnych”, choć na razie to nie ma miejsca, a nie mobilność ludności.

Zdaniem szefa resortu zdrowia obecnie w Polsce dochodzimy do progu odporności populacyjnej.

ŹRÓDŁO: Polsatnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GUS podał oficjalny odczyt inflacji za maj. Nie było zaskoczenia

GUS podał oficjalny odczyt inflacji za maj. Nie było zaskoczenia

Płaca minimalna wzrośnie do 3000 zł. Jest nowa propozycja rządu

Płaca minimalna wzrośnie do 3000 zł. Jest nowa propozycja rządu