w

Adam Niedzielski o obostrzeniach na wakacje. Maseczki zostają?

fot: Kancelaria Premiera/ Wikimedia commons

Adam Niedzielski o zasłanianiu ust i nosa. Maseczki zostają?

Do zapowiadanych zmian w obostrzeniach odniósł się w czwartek w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski. Najważniejszym tematem, który obecnie zastanawia całą opinię publiczną są maseczki. Przypomnijmy, w przestrzeniach zamkniętych i miejscach, gdzie trudno zachować dystans społeczny, wciąż musimy mieć zakryty nos i usta – czy to się zmieni? Mamy na co liczyć?

Adam Niedzielski poinformował m.in., jaka jest jego rekomendacja ws. noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Przekonywał również, że restrykcje koronawirusowe są w Polsce liberalne na tle innych krajów.

  • Z naszego punktu widzenia noszenie maseczek jest niedogodne, poruszając się w przestrzeniach zamkniętych. Oprócz regulacji jest zdrowy rozsądek – mówił szef resortu zdrowia.

Ja rekomenduję, żeby nie znosić tego obowiązku. Do końca wakacji – stwierdził.

– Na razie do końca wakacji rekomenduje nieznoszenie obowiązku noszenia maseczek – doprecyzował minister. – Uważam, że ten standard powinien obowiązywać. Taka jest moja rekomendacja – dodał.

Minister zdrowia poinformował również, że konferencja prasowa ws. potencjalnego luzowania obostrzeń odbędzie się najprawdopodobniej w piątek. W konferencji ma wziąć udział premier Mateusz Morawiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Rada Medyczna ma nowy pomysł

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Rada Medyczna ma nowy pomysł

Inflacja w USA dobiła do 5 procent. Ceny rosną w zaskakującym tempie

Inflacja w USA dobiła do 5 procent. Ogromny wzrost cen zaskoczył ekonomistów