w ,

Afera Getback: Roman Giertych ujawnia kolejne nagrania

chmurka — Odzyskano — Odzyskano

Roman Giertych opublikował nagranie rozmowy Adama Hoffmana z Leszkiem Czarneckim. Hofman mówił, że przychodzi w imieniu Ziobry. (…) W zamian za posadę dla Krupińskiego Hofman obiecywał złagodzenie kursu wobec banków Czarneckiego – twierdził informator cytowany przez „Wyborczą”.

Sprawę opisał Roman Giertych, który mówił o „ostatecznej propozycji” złożonej przez Michała Krupińskiego, wieloletniego prezesa Pekao SA, któremu towarzyszyła „osoba blisko powiązana z PiS”.

Jednak Adam Hofman zdecydowanie zaprzeczył wszystkim oskarżeniom.

Opublikował w niedzielę oświadczenie, w którym stwierdził, że rozpowszechniane informacje są nieprawdziwe i „zlecił już podjęcie kroków prawnych”. „Oświadczam, że nie powoływałem się wobec kogokolwiek na znajomości czy kontakty w administracji rządowej” – napisał. Zapowiedział, że będzie „bezkompromisowo walczyć o swoje dobre imię”.

Roman Giertych odpowiada Hoffmanowi

Adwokat opublikował na Facebooku fragment nagranej rozmowy i „przypomniał kalendarz zdarzeń”. „Opowiedziałem szczegółowo sprawę propozycji korupcyjnej dotyczącej TVN 24 złożonej Leszkowi Czarneckiemu.

Dzisiaj główny 'bohater’ pan Adam Hofman publicznie zaprzeczył doniesieniom Gazety Wyborczej, że to on stał za złożonymi dr Leszkowi Czarneckiemu ofertami. Będziecie mogli Państwo sami zweryfikować prawdziwość tego zaprzeczenia” – napisał pełnomocnik Leszka Czarneckiego.

Jak podkreślił adwokat, w czerwcu Adam Hofman z innymi osobami miał proponować Leszkowi Czarneckiemu udział w operacji przejęcia kontroli nad TVN24 przez spółki Skarbu Państwa. Leszek Czarnecki miał stanowczo odmówić.

„Na początku sierpnia wpływa wniosek prokuratury do Sądu Rejonowego w Warszawie o areszt dla Czarneckiego. Nasilają się też działania KNF przeciwko firmom Czarneckiego” – czytamy dalej.

Taśmy Giertycha

Fragment rozmowy, trwający niecałe dwie minuty, Roman Giertych opublikował w sieci. Poinformował też, że złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa korupcyjnego „przez ustalone i nieustalone osoby”.

Zaapelował też o powołanie Komisji Śledczej Sejmu RP, ponieważ „wyjaśnienie tej sprawy przez prokuraturę pod obecnym kierownictwem byłoby działaniem w swojej własnej sprawie.” I na koniec zaapelował do CBA. „Chciałbym zapewnić CBA, że żadnych dowodów w tej sprawie nie mam przy sobie. Proszę więc mnie jutro nie odwiedzać” – stwierdził.

Po publikacji fragmentu rozmowy Adam Hofman przyznał, że od maja 2019 roku firma, w której jest jednym z partnerów, „współpracowała i współpracuje do dziś z Panem Leszkiem Czarneckim, jego dwoma bankami, fundacją i członkami rodziny”. „Propozycje współpracy złożył nam sam Leszek Czarnecki.

Zawarliśmy z jego firmami umowy na usługi komunikacyjno-doradcze” – poinformował. I dodał, że doszło do „kilkudziesięciu spotkań z przedstawicielami obsługiwanych podmiotów”, w tym „wielokrotnie” z Leszkiem Czarneckim. „Stanowczo podkreślamy, że podczas tych spotkań nigdy nie składaliśmy żadnych „korupcyjnych” propozycji” – zaznaczył.

NAGRANIE OPUBLIKOWANE PRZEZ ROMANA GIERTYCHA

Źródło: Profil Adama Hoffmana, Romana Giertycha, TokFM, Wyborcza,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thc

Sondaż CBOS: Polacy nie chcą być karani za marihuanę

Screenshot 1 2

4,2 mln zł w 40 minut! Sukces emisji Kombinatu Konopnego