w ,

AMERICA IS BACK – pamiętnik z kryzysu Jakuba Mościckiego

Na liberum.veto.media (link) pojawił się najnowszy materiał Jakuba Mościckiego – pamiętnik z kryzysu.

W tym odcinku Jakub nie odnosi się do sytuacji gospodarczej w Polsce, ponieważ nie można skomentować w normalny sposób umyślnego niszczenia polskiej gospodarki. pewnie za parę lat się dowiemy kto tak naprawdę na tym zarobił i jakie było drugie dno.

Jak Stany Zjednoczone mają katar to my dostajemy zapalenie płuc

Co w materiale:

  • W USA mamy AMERIKKKA IS BACK jak napisał nowy prezydent – Joe Biden. Jedna z pierwszych, najważniejszych decyzji – jego administracji – to zbombardowanie Syrii.
  • Przez tyle lat nic za bardzo się nie działo w tym regionie no to Joe Biden przywrócił “stare” Stany Zjednoczone, które zajmują się bombardowaniem Bliskiego Wschodu. Znowu syryjskie dzieci mogą oglądać amerykańskie drony – teraz ozdobione w tęczowe flagi, które nikogo nie wykluczają.
  • Anulowanie kredytów studenckich było jednym ze sztandarowych punktów programu Bidena. Okazało się, że jednak ich nie będą anulować – pojawił się pomysł, aby anulować jedynie 10 tys. USD z każdego kredytu każdemu studentowi, potem pomysł, aby ograniczyć jeżeli chodzi o dochód. Pomysł wydaje się być martwy.
  • Pensja minimalna w USA: podniesienie do 15 USD za godzinę. Pomysł również umarł. Przez pakiet stymulacyjny nie da się wprowadzić zmiany. Czyli przed wyborami obietnica cudów, a potem no – wracamy do starego. Peter Schiff pytał w WallMart klientów czy wspierają pomysł pensji minimalnej dla pracowników tego sklepu. Każdy oczywiście się zgadzał. Wtedy mówił, że poprosi 15% wartości zakupów, które ludzie zrobili. Produkty zbierze do pudełka i rzeczy przekaże do pracowników, aby wyrównać pensje. Jak się okazało – nikt nie chciał płacić więcej, aby pracownicy mogli zarabiać więcej. Tak działa podniesienie kosztów. Wszystko zawsze odbija się na konsumentach.
  • STIMULUS! Każdy obywatel USA dostanie czek na 1400$
image154767ef6649ea3a

(materiał dostępny na liberum.veto.media – link)

Maroko zalegalizuje marihuanę

Maroko zalegalizuje marihuanę

UOKiK zarzuca Poczcie Polskiej praktyki monopolistyczne. Czy będzie kara?

UOKiK zarzuca Poczcie Polskiej praktyki monopolistyczne. Czy będzie kara?