w ,

Amerykański Kongres będzie głosował nad legalizacją Marihuany. Podatek na trawkę

Photo by Andrea Izzotti / Adobe Stock Photo
Photo by Andrea Izzotti / Adobe Stock Photo

Po raz pierwszy w historii Kongres USA będzie głosował nad projektem ustawy, która ma na celu legalizację marihuany na szczeblu federalnym. Głosowanie ma się odbyć do końca miesiąca.

AdobeStock 69934755.jpeg?auto=format&fit=clip&q=60&ixlib=react 8.6
Photo by Andrea Izzotti / Adobe Stock Photo

Amerykańska Izba Reprezentantów ma głosować nad legalizacją marihuany. Kluczowe kwestie legalizacji zostaną poddane głosowanie we wrześniu.

Jeżeli ustawa MORE Act zostanie zatwierdzona, marihuana zostanie usunięta z listy substancji nielegalnych w ustawie o substancjach kontrolowanych. Coś, co nigdy nie było przedmiotem debaty w historii Kongresu Stanów Zjednoczonych. Jeśli wejdzie ona w życie, każdy, kto zostanie skazany za posiadanie marihuany lub wpisany do rejestru karnego, zostanie usunięty z rejestru, a na każdą legalną sprzedaż marihuany zostanie nałożony podatek federalny w wysokości 5%.

Dodatkowo, ustawa MORE Act planuje reinwestować pieniądze zebrane z podatków i przeznaczyć na specjalne fundusze dla ofiar wojen narkotykowych. W ten sposób, dzięki programom finansowanym przez państwo, ludzie, którzy ucierpieli w wyniku wojny narkotykowej, otrzymają specjalny zasiłek.

Ustawa MORE ma na celu zapewnienie sprawiedliwości społecznej społecznościom, takim jak społeczność czarnych i łacińskich, które przez lata cierpiały z powodu rasizmu, masowych więzień i brutalności policji. Według Sojuszu na rzecz Polityki Narkotykowej, od 1970 roku miliony ludzi zostało uwięzionych za przestępstwa związane z marihuaną.

Mamy wreszcie szansę zakończyć nieudaną politykę prohibicji, która doprowadziła do długiego i haniebnego okresu wybiórczego egzekwowania prawa wobec ludzi koloru, zwłaszcza czarnych mężczyzn. Ponieważ ludzie w całym kraju protestują przeciwko rasistowskiej niesprawiedliwości, Kongres musi jeszcze pilniej wykorzystać tę historyczną szansę i wreszcie dostosować nasze prawa dotyczące marihuany do tego, co popiera większość Amerykanów, zapewniając jednocześnie sprawiedliwość naprawczą. – komentuje reprezentant Oregonu w Kongresie w wywiadzie dla Marijuana Moment.

Eksperci w dużej części popierają ustawę. Zaznaczają, iż jest niezbędna aby naprawić krzywdy związane z kryminalizacją marihuany i raz na zawsze pozwolić większości stanów decydować o polityce bez groźby ścigania na szczeblu federalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

utopia 1

“Nieregulowany wolny rynek to utopia, przecież nie każdy będzie w stanie się dorobić na sprzedawaniu paróweczek”. Myślenie utopijne.

113810583 index promo poll tracker bw 976

Wybory w USA: Trump VS Biden