w

Andrzej Duda o szczepionce. Rok temu mieliśmy tyle samo przypadków, choć jej nie było

Andrzej Duda powiedział we wtorek w Bratysławie, że „liczba zachorowań w Polsce spadła w tej chwili do takiego poziomu dziennie, jak notowaliśmy dokładnie rok temu, czyli między 200 a 400 przypadków”. Prezydent zaznaczył jednak, że „w zeszłym roku nie mieliśmy szczepionki”.

  • Duda zastanawiał się, czy aktualna liczba chorych na COVID-19 jest wynikiem szczepionek, czy letniej pogody.

– Czy możemy mówić o tym, że jeżeli liczba zachorowań w moim kraju, w Polsce, spadła w tej chwili do takiego poziomu dziennie, jak notowaliśmy dokładnie rok temu, czyli między 200 a 400 przypadków, to rzeczywiście możemy się cieszyć, że jest to efekt szczepienia, czy jest to efekt po prostu tego, że mamy takie, a nie inne warunki atmosferyczne, że taka jest pora roku. W zeszłym roku nie mieliśmy szczepionki, a tych przypadków było tyle samo – powiedział prezydent.

  • Duda dementuje jednak wszelkie spekulacje na temat bycia przeciwnikiem szczepień.

Na konferencji prasowej po spotkaniu Duda był pytany w kontekście tej swojej wypowiedzi, czy osobiście w pełni wierzy w skuteczność szczepionek.

– Oczywiście, że wierzę w stu procentach w skuteczność szczepionek dlatego, że efekty ich działania są widoczne – powiedział Duda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Płaca minimalna wzrośnie do 3000 zł. Jest nowa propozycja rządu

Płaca minimalna wzrośnie do 3000 zł. Jest nowa propozycja rządu

Cyberpunk 2077 wraca do PlayStation Store. Gra ma nadal dużo błędów

Cyberpunk 2077 wraca do PlayStation Store. Gra ma nadal dużo błędów