w ,

Antoni Macierewicz przed Trybunałem Stanu?

Fot: Silar/ Wikimedia commons.

Antoni Macierewicz ma odpowiedzieć za “osłabienie zdolności obronnych” kraju. Takie słowa padły podczas konferencji kandydata na prezydenta z ramienia KO, Rafała Trzaskowskiego. 

Dzisiaj (wtorek, 16 czerwca) Rafał Trzaskowski przedstawił swój plan względem polityki obronnej kraju. Wśród zapowiedzi znalazł się również punkt poświęcony byłemu szefowi MON. Zdaniem Trzaskowskiego, Antoni Macierewicz powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. 

Po spotkaniu z doświadczonymi dowódcami, po analizie, którą prowadzimy, jestem przekonany, że osobą, która przyczyniła się do osłabienia zdolności obronnych naszego państwa jest Antoni Macierewicz. Chaos, uznaniowość przy podejmowaniu decyzji, czystki polityczne, prześladowania, niestety również chore ambicje, to wszystko doprowadziło sytuacji bez precedensu, a mianowicie do osłabienia naszych zdolności obronny – mówił Trzaskowski.

Macierewicz był ministrem obrony narodowej od 16 listopada 2015 do 9 stycznia 2018. Poseł PiS zastąpił wtedy Tomasza Siemoniaka (Platforma Obywatelska). Teraz na czele MON-u stoi Mariusz Błaszczak. 

Dlatego zapowiadam, że jeżeli obywatele mi zaufają i zostanę prezydentem RP to wystąpię do Sejmu o postawienie Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu – deklarował Rafał Trzaskowski. 

Sprawdź również: Wojska amerykańskie redukują oddziały w Niemczech

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wojska amerykańskie redukują oddziały w Niemczech

Wojska amerykańskie redukują oddziały w Niemczech

Debata prezydencka... inaczej

Debata prezydencka… inaczej. Nowe odkrycie YouTube’a