Poznań fot. flickr.com
w

Prezydent Poznania o antyrządowej majówce: Nie sądzę, by to było zagrożenie

W sobotę na poznańskim placu Wolności odbędzie się protest zorganizowany przez działaczy inicjatywy „Dla Rzeczpospolitej”. W manifestacji ma uczestniczyć ponad 600 osób. Władze lokalne nie widzą przeszkód.

1 maja w 11 miastach odbędą się protesty przeciwko działaniom rządu. O godzinie 12:00 na poznańskim Placu Wolności zgromadzi się najpewniej kilkaset osób. Zgodnie z rekomendacjami organizatorów, mają zachować dwumetrowy odstęp i posiadać maseczki.

fot. Facebook/ Dla Rzeczpospolitej
fot. Facebook/ Dla Rzeczpospolitej

Do organizowanego wydarzenia odniósł się Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania:

Nic o takiej manifestacji nie wiem. Nie została zgłoszona ta manifestacja formalnie. Jeśli manifestujący zachowają środki bezpieczeństwa, jeśli będą mieli maski, będą w odpowiedniej odległości, nawet jeżeli ktoś organizuje coś na kształt happeningu czy wyrażenia pewnej woli, to nie sądzę, by to było zagrożenie. Dużo bardziej spodziewałbym się bomby epidemiologicznej, gdyby teraz wszystkie dzieci wróciły do żłobków i przedszkoli.

Zobacz również: Podatek od platform streamingowych oficjalnie w “tarczy antykryzysowej 3.0”

Organizatorzy zwrócili się z gorącym apelem do uczestników:

Zbieramy się na Placu Wolności, aby wyrazić swe zdanie na temat działań Rządu Polskiego na rzecz Nas wszystkich obywateli. Mamy dość tego wszystkiego! Ówczesna władza doprowadziła do katastrofy ekonomicznej w Naszym pięknym kraju, ludzie stracili dobytek życia, pracę, normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, inni popadli w straszne długi przez działania Polskiego Rządu. […] Nasz piękny kraj upada gospodarczo, krzyk rozpaczy próbują skutecznie uciszyć organy wykonawcze, przyjmując za zasadne wymyślone przepisy – czytamy w komunikatach inicjatywy.

W tym samym czasie odbędą się inne manifestacje organizowane przez działaczy „Dla Rzeczpospolitej”. Aktywiści zgromadzą się w Białymstoku, Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Rzeszowie, Szczecinie, Rybniku i Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego LEKARZE nie zarabiają tyle co LEWANDOWSKI

Wolność w czasach zarazy – zarobki piłkarzy a sytuacja lekarzy

fot. Kris Atomic/ Unsplash

Areszt domowych kosmetyczek. Policjanci byli incognito