w

Badanie: Polacy kupują coraz mniej jedzenia, bo rośnie inflacja

Polacy kupują coraz mniej jedzenia:

Rosnąca inflacja dokucza coraz większej ilości gospodarstw domowych. Każdy z nas zauważa ceny, które w niektórych momentach potrafią szokować. Sierpniowy odczyt wyniósł aż 5,5%, co jest największym wynikiem od 20 lat. Z tego też powodu, wiele Polaków zaczyna zmieniać swoje nawyki zakupowe – bardziej patrzymy na nasze codziennie wydatki.

  • Jak podaje wtorkowa „Rzeczpospolita” – większość konsumentów zaczyna ograniczać wydatki na wiele podstawowych kategorii produktów.

W wielu budżetach domowych, żywność zajmuje główną pozycję w wydatkach. Jak podkreśla dziennik, wiele osób jest zmuszonych do zmian w koszykach zakupowych, co pokazuje badanie aplikacji Moja Gazetka specjalnie dla „Rzeczpospolitej”. Badanie przeprowadzono na grupie ponad 1 tys. osób.

  • Prawie 70 proc. mniej pieniędzy wydają konsumenci na słodzone napoje.
  • Aż 52,7 proc. mniej przeznaczają na owoce i warzywa sezonowe niż przed rokiem.
  • 52,4 proc klientów skróciło listę zakupów i 3/4 z nich całkowicie rezygnuje z kupowania produktów, które wcześniej brali codziennie.

Aż trzy na cztery badane osoby rezygnują z zakupu produktów, które dawniej kupowały częściej” – mówi „Rz” Tomasz Machniak, współzałożyciel aplikacji Moja Gazetka, którą pobrało 2 mln osób. Miesięcznie oferty przegląda 500 tys. osób.


Ochroń swoje oszczędności przed inflacją: Jak inwestować w złoto? 3 tanie monety, które możesz kupować zamiast 1 uncji (LINK)


Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Binance Charity uruchamia projekt sadzenia drzew NFT

Binance Charity uruchamia projekt sadzenia drzew NFT

Rząd dogadał się z medykami? Minister zdrowia: mamy kompromis

Rząd dogadał się z medykami? Minister zdrowia: mamy kompromis