w

Podwyżka wynagrodzeń dla medyków. Jest porozumienie

Minister zdrowia o podwyżkach dla medyków

„Mogę zakomunikować, że zostało osiągnięte porozumienie. Oznacza ono zwiększenie nakładów na system opieki zdrowotnej i na wynagrodzenia” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski po piątkowym posiedzeniu Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia.

Niedzielski przypomniał, że ma za sobą trzy tygodnie intensywnych rozmów z przedstawicielami zespołu trójstronnego, w którego skład wchodzą przedstawiciele związków zawodowych pracowników i pracodawców.

Cieszę się, że mogę zakomunikować, że zostało osiągnięte porozumienie i to porozumienie, które zostało przyjęte jednogłośnie zarówno przez pracodawców jak i przedstawicieli pracowników – powiedział.

Jak zaznaczył minister zdrowia – „porozumienie oznacza zwiększenie nakładów na system opieki zdrowotnej i właśnie na wynagrodzenia”.

„Obliczyliśmy sobie, że ten szacunkowy koszt przyjętej propozycji to jest mniej więcej 6,5 mld zł. To jest ogromna kwota, która robi wrażenie, ale też oznacza bardzo realne wzrosty wynagrodzeń w przyszłym roku dla praktycznie każdego zawodu medycznego” – poinformował Niedzielski.

W spotkaniu Zespołu Trójstronnego nie uczestniczyli przedstawiciele Komitetu Protestacyjnego z Białego Miasteczka.


ŹRÓDŁO: PAP, fot. Twitter @MZ_GOV_PL


Zobacz również: Glapiński dostał specjalną nagrodę od prezydenta – za utrzymanie stabilności systemu bankowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

airbnb

Zyski Airbnb wzrosły o 280 proc. w trzecim kwartale

mateusz moraiwecki lockdown koronawirus

Mateusz Morawiecki o lockdownie. „Nie rozważamy”