w

Będzie trzecia dawka szczepionki? Rząd negocjuje ogromną dostawę

Szczepienie Polaków cały czas trwa, wszechobecne kampanie, celebryci, influencerzy, wszyscy mówią jednym głosem – szczepcie się. Tymczasem, rząd myśli już o trzeciej dawce szczepionki, która może zostać wdrożona w przyszłości. W całej tej sytuacji ma chodzić o przeciwciała, których ilość spada i może być niewystarczająca – zaznaczają immunolodzy.

  • Rząd negocjuje dostawy kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Za rozmowy odpowiedzialna jest Komisja Europejska – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”. Według informacji gazety dla Polski zagwarantowane ma być ponad 30 mln dawek.
  • Trwają negocjacje. Ale na pewno Polska zagwarantuje dla każdej osoby po jednej dawce – mówi w rozmowie z „DGP” szef Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Grzegorz Cessak.

Jak podkreślają eksperci – szczepienia są kluczowe w przypadku powstawania nowych mutacji. Jednak Izrael, który jest uznawany za jednego z liderów walki z pandemią, odnotowuje w ostatnich dniach rosnącą liczbę przypadków zakażeń szczepem Delta wirusa SARS-Cov-2 wśród osób w pełni zaszczepionych. Zachorowania te mają jednak bardzo łagodny przebieg.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wirus Delta w RPA. Kraj wprowadza drakońskie obostrzenia

Wirus Delta w RPA. Kraj wprowadza drakońskie obostrzenia

Rynek ropy czeka na kolejny ruch OPEC+. Co się wydarzy?

Rynek ropy czeka na kolejny ruch OPEC+. Co się wydarzy?