w

Będzie zerowy VAT na żywność? Jest zgoda Komisji Europejskiej

O zerowej stawce VAT na żywność mówiło się w Polsce już dosyć długo. W ostatnim czasie informował o tym m.in. premier Mateusz Morawiecki. Dzisiaj pojawiły się nieoficjalne informacje, mówiące o tym, że Komisja Europejska zgodziła się na wprowadzenie zerowej stawki na żywność w Polsce – jako pierwszy poinformował o tym portal RMF24.pl

Zerowa stawka VAT na żywność

Polska nie musi czekać na formalne zatwierdzenie zmian w unijnym prawie i może wprowadzić zerową stawkę VAT na żywność – informuje portal RMF24.pl. Do sprawy odniósł się również minister finansów:

​- To na razie nieoficjalna wiadomość. Spodziewam się, że te regulacje wejdą w życie nie wcześniej niż 1 lutego – powiedział Tadeusz Kościński, minister finansów komentując możliwość zgody Komisji Europejskiej na wprowadzenie w Polsce zerowej stawki VAT na żywność. Zerową stawką VAT objęte byłyby te produkty, które są obecnie obciążone 5-procentowym podatkiem VAT.

  • Zdaniem ministra zerowa stawka VAT mogłaby obowiązywać nie wcześniej niż od 1 lutego, a to z tego powodu, że trzeba kasy fiskalne przerejestrować – powiedział w radiowej Jedynce Kościński.

To nieoficjalne informacje

O sprawie donosi również korespondentka Polsat News, Dorota Bawołek – to byłoby głupie, gdybyśmy teraz uruchomili przeciwko Polsce postępowania naruszeniowe za decyzję o zerowym vacie, skoro już wkrótce unijne przepisy na to pozwolą – wyznał jej anonimowo jeden z urzędników KE.

  • Całość wydarzeń mówi nam, że jest duża szansa na zerowy VAT na żywność w Polsce. Jednak musimy poczekać jeszcze na oficjalne informacje.

Zobacz także: Firmy Solorza zainwestują 500 mln zł w technologie wodorowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

erdogan lira umocnienie

Turecka lira odbija się od dna. Erdogan ogłosił plan ratunkowy

saxo bank podaz swieta

Saxo Bank: Jak ograniczenia podaży ukradły nam święta