w

„Będziesz pan wisiał!”. Grzegorz Braun ukarany naganą za swoje słowa do ministra zdrowia

Komisja Etyki Poselskiej podczas swojego posiedzenia podjęła decyzję o ukaraniu posła Konfederacji Grzegorza Brauna naganą.

Chodzi o jego słowa do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, do którego zwrócił się słowami: „będziesz pan wisiał!”. Wcześniej Braun został ukarany przez Prezydium Sejmu najwyższą możliwą karą finansową.

  • W środę Komisja Etyki Poselskiej zajmowała się wnioskiem podpisanym przez 59 posłów o naruszenie przez Brauna art. 6 i 7 Zasad Etyki Poselskiej tzn. zasady dbałości o dobre imię Sejmu i zasady odpowiedzialności.

Jak mówił dziennikarzom Łopata, Braun podczas komisji podkreślał kontekst swoich słów, a także swoją dotychczasową postawę wobec programu szczepień i postawę wobec epidemii COVID-19 oraz prosił członków komisji, aby wzięli to pod uwagę.

– Wszyscy wniosek o ukaranie najwyższą możliwą przez Komisję Etyki karą, czyli karą nagany, podjęli jednogłośnie – przekazał Łopata.

Wiceprzewodnicząca komisji Monika Falej (Lewica) podkreśliła, że słowa, które wypowiedział podczas sejmowej debaty Braun, wypełniają także znamiona przepisu art. 190 Kodeksu karnego, czyli groźby karalnej, a także narażają na szwank dobre imię Sejmu. – Słowa nienawiści, groźby karalne, to krok do tragedii i zachęta do przestępczych czynów – powiedziała Falej.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie słów kierowanych przez posła Brauna wobec ministra Niedzielskiego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury od marszałek Sejmu Elżbiety Witek i od Adama Niedzielskiego.


PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ropa

Benzyna po 7zł za litr? Rekordowe ceny paliw w hurcie, a ropa blisko najwyższych poziomów od października 2014 r.

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. Podał datę dymisji

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. Podał datę dymisji