w , ,

BlackRock, największa firma inwestycyjna świata, namawia do inwestowania w Chinach!

BlackRock, fundusz inwestycyjny, uważany za jedno z najbardziej wpływowych przedsiębiorstw świata, twierdzi, że inwestorzy powinni potroić swoje alokacje w chińskie aktywa, pomimo rosnących ryzyk regulacyjnych! Czy to oznacza, że gigant stawia na Chiny, a nie USA? Zacznijmy jednak po kolei.

BlackRock nie bez przyczyny przedstawiany jest w czołówce, najważniejszych firm świata. Zazwyczaj, zestawiany jest z takimi spółkami jak, Vanguard i State Street. Ale właściwie dlaczego?

Jak twierdzi, Piotr Rosik, z Gazety Bankowej, są to najważniejsi inwestorzy instytucjonalni na amerykańskiej giełdzie. Znajdują się bowiem o krok od objęcia władzy absolutnej nad wielkimi, globalnymi korporacjami takimi jak Apple, Facebook czy Citicorp.

  • Sam BlackRock, oferujący fundusze pod marką iShares – ma 7 bln dol. w zarządzaniu. Obecnie jest to największa firma inwestycyjna świata!

Dziwi więc fakt, że w sytuacji w której, chiński rząd, potrafił zakazać prywatnej edukacji, wywołując 90% spadki na giełdzie jednej z firm, BlackRock nadal poleca ten kierunek!


Przeczytasz tutaj: Chiny. Blokady i zakazy dla firm wywołały gigantyczne spadki! Czy to okazja inwestycyjna?


Inwestorzy powinni zwiększyć swoją ekspozycję na chińskie aktywa nawet trzykrotnie, ponieważ rynki w tym kraju wzrosły i rozwinęły się, powiedział Wei Li, główny strateg inwestycyjny Instytutu Inwestycyjnego BlackRock, w wywiadzie dla Financial Times opublikowanym we wtorek.

Chiny są niedostatecznie reprezentowane w portfelach globalnych inwestorów, ale także, naszym zdaniem, w globalnych benchmarkach. Zmiana alokacji powinna obejmować zarówno akcje, jak i dług.

obraz 40
Źródło:BlackRock.com

W ostatnich miesiącach, Chiny rozprawiły się z głównymi sektorami swojej gospodarki, dodając znaczącą presję regulacyjną, która przestraszyła inwestorów. Opublikowały bowiem, plan pięcioletni, w którym nakreślają sektory, które będą ściślej regulowane, w tym:

  • Innowacje technologiczne, finanse internetowe i zdrowie publiczne.

Główne instytucje finansowe, także zareagowały na nowe naciski, a Goldman Sachs obniżył w zeszłym miesiącu swoje prognozy dla chińskich akcji o 20%, w miarę jak nasilały się działania regulacyjne.

BlackRock Investment Institute ma jednak inny pogląd na tę sprawę!

Regulacyjna rozprawa z dominującymi firmami jest w toku. Postrzegamy je jako ważne aspekty wysiłków Chin na rzecz poprawy jakości wzrostu.


Źródło: FT.com

Przeczytaj również: Rynek zarządzania kryptowalutami. Prognozuje się, że do 2030 roku będzie 14x większy!

Napisane przez Karol Obara

Do 2030 roku, rynek zarządzania kryptowalutami będzie 14x większy?!

Rynek zarządzania kryptowalutami. Prognozuje się, że do 2030 roku będzie 14x większy!

Firma Palantir Technologies będzie akceptować płatności w bitcoinie

Firma Palantir Technologies będzie akceptować płatności w bitcoinie