w

BLIK coraz bardziej popularny. Liczba transakcji podwoiła się w ciągu roku!

Od kwietnia do czerwca 2021 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali blisko 176 mln transakcji o wartości 24 mld zł. W tym czasie najszybciej rosła liczba przelewów na telefon BLIK – było ich aż 25,5 mln – to wzrost o 187 proc. rok do roku.

  • Na koniec drugiego kwartału z BLIKA aktywnie korzystało już blisko 8 mln użytkowników, blisko 50 proc. więcej niż rok wcześniej, poinformował PSP – operator BLIK-a.

Prawie 70 proc. transakcji w drugim kwartale br. zrealizowano w internecie, było ich 121,5 mln, z czego ponad 3,8 mln to transakcje wykonane w globalnym e-commerce, rozliczane przez międzynarodowych operatorów płatności. Wartość transakcji online osiągnęła prawie 14,5 mld zł. Średnia wartość transakcji w e-commerce to 120 zł.

Drugą najchętniej wykorzystywaną funkcją BLIKA są przelewy na telefon. Stanowią już prawie 15 proc. wszystkich transakcji. W drugim kwartale użytkownicy skorzystali z tej metody przekazywania sobie pieniędzy aż 25,5 mln razy – to wzrost o 187 proc. rok do roku. W rekordowym dniu zrealizowano ponad 450 tys. przelewów na telefon BLIK. Wartość takich transakcji w drugim kwartale osiągnęła prawie 3 mld zł. Średnia kwota takiego rozliczenia to 118 zł. Z tego sposobu przekazywania pieniędzy – natychmiastowo i o dowolnej porze – korzystać mogą klienci 10 banków.

– Od dłuższego czasu jesteśmy przekonani, że płatności natychmiastowe to przyszłość rozliczeń pomiędzy ludźmi. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na przekazanie sobie pieniędzy bezgotówkowo i bezproblemowo.

Rok do roku udział transakcji P2P we wszystkich realizowanych BLIKIEM wzrósł o 5 punktów procentowych, a udział e-commerce spadł poniżej 70 proc. Struktura transakcyjności jest coraz bardziej zrównoważona. – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu płatności mobilnych BLIK.

W drugim kwartale roku użytkownicy realizowali BLIKIEM średnio prawie 2 mln transakcji każdego dnia. To dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2020 r. W najlepszym dniu drugiego kwartału odnotowano 2,5 mln transakcji. Średnia kwota transakcji BLIKIEM to 137 zł.

ŹRÓDŁO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook blokuję przeciwników antidotum!

„Nasze algorytmy są coraz lepsze”. Facebook blokuje przeciwników szczepionki!

OnlyFans zakazuje influencerom umieszczania treści o charakterze seksualnym!

OnlyFans zakazuje influencerom umieszczania treści o charakterze seksualnym!