w

Branża fitness i restauracje nadal zamknięte. Rząd nie chce popełnić błędów Portugalii

Branża fitness i restauracje nadal zamknięte. Argumentem Portugalia

Dla otwarcia restauracji i branży fitness na razie nie ma zielonego światła. Rzecznik rządu tłumaczy, że nie możemy popełnić błędów Portugalii, która zbyt szybko zniosła obostrzenia i przyrost zakażeń był tam rekordowy.

“Widzimy co się działo w Portugalii, która po zbyt szerokim otwarciu gospodarki doprowadziła do sytuacji, w której przyrost zakażeń był rekordowy. Przeliczając na Polskę – to nawet 50-60 tysięcy przypadków dziennie. Oznaczałoby to absolutną katastrofę systemu zdrowia i tysiące osób, które by umierały. Na to w tej chwili sobie pozwolić nie możemy, ale dlatego ta pomoc finansowa, którą kierujemy do tych branż – odpowiada Piotr Müller”

Rząd nie będzie już przedstawiał sztywnych progów – takie ładne wykresy były…

Na pewno każdy kojarzy piękne, rządowe wykresy, progi bezpieczeństwa, strefy zielone, żółte, itd… W wywiadzie dla radia Wrocław rzecznik rządu odpowiedział, że tego już nie będzie.

  • Rzecznik odpowiada, że nie będzie już sztywnych progów, czy konkretnych dat, jak wcześniej. Piotr Müller dodał, że rząd wziął pod uwagę wcześniejsze doświadczenia i stara się już nie komunikować w taki sposób.
  • Rzecznik rządu podkreślił również, że liczba zakażeń to nie wszystko. Mówił o zajętych łóżkach, liczbie osób pod respiratorami i obserwacji sytuacji krajów dookoła.

Padło również pytanie o nowy podatek i strajk mediów.

Rzecznik rządu odpowiada, że ten podatek już istnieje w innych krajach, a środki z tego funduszu miałyby zasilać NFZ i fundusz ochrony zabytków. “W związku z tym, to są cele społeczne, które są istotne i które powinny być w taki solidarny sposób finansowane – komentuje”. Piotr Müller dodał również, że jest zdziwiony działaniami mediów.

CAŁY WYWIAD TUTAJ

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Ruszył licznik strat lockdownowych. Do ilu dobije?

Ruszył licznik strat lockdownowych. Do ilu dobije?

WHO: Hans Kluge obawia się nowych wariantów koronawirusa

WHO: Hans Kluge obawia się nowych wariantów koronawirusa