w

Branża fitness i restauracje nadal zamknięte. Rząd nie chce popełnić błędów Portugalii

Branża fitness i restauracje nadal zamknięte. Argumentem Portugalia

Dla otwarcia restauracji i branży fitness na razie nie ma zielonego światła. Rzecznik rządu tłumaczy, że nie możemy popełnić błędów Portugalii, która zbyt szybko zniosła obostrzenia i przyrost zakażeń był tam rekordowy.

„Widzimy co się działo w Portugalii, która po zbyt szerokim otwarciu gospodarki doprowadziła do sytuacji, w której przyrost zakażeń był rekordowy. Przeliczając na Polskę – to nawet 50-60 tysięcy przypadków dziennie. Oznaczałoby to absolutną katastrofę systemu zdrowia i tysiące osób, które by umierały. Na to w tej chwili sobie pozwolić nie możemy, ale dlatego ta pomoc finansowa, którą kierujemy do tych branż – odpowiada Piotr Müller”

Rząd nie będzie już przedstawiał sztywnych progów – takie ładne wykresy były…

Na pewno każdy kojarzy piękne, rządowe wykresy, progi bezpieczeństwa, strefy zielone, żółte, itd… W wywiadzie dla radia Wrocław rzecznik rządu odpowiedział, że tego już nie będzie.

  • Rzecznik odpowiada, że nie będzie już sztywnych progów, czy konkretnych dat, jak wcześniej. Piotr Müller dodał, że rząd wziął pod uwagę wcześniejsze doświadczenia i stara się już nie komunikować w taki sposób.
  • Rzecznik rządu podkreślił również, że liczba zakażeń to nie wszystko. Mówił o zajętych łóżkach, liczbie osób pod respiratorami i obserwacji sytuacji krajów dookoła.

Padło również pytanie o nowy podatek i strajk mediów.

Rzecznik rządu odpowiada, że ten podatek już istnieje w innych krajach, a środki z tego funduszu miałyby zasilać NFZ i fundusz ochrony zabytków. „W związku z tym, to są cele społeczne, które są istotne i które powinny być w taki solidarny sposób finansowane – komentuje”. Piotr Müller dodał również, że jest zdziwiony działaniami mediów.

CAŁY WYWIAD TUTAJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Zapomniał wspomnieć, że podatki i tak idą do wspólnego worka i mogą zostać wydane na co innego – jak „danina solidarnościowa”, która miała iść na niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ruszył licznik strat lockdownowych. Do ilu dobije?

Ruszył licznik strat lockdownowych. Do ilu dobije?

WHO: Hans Kluge obawia się nowych wariantów koronawirusa

WHO: Hans Kluge obawia się nowych wariantów koronawirusa