w

Bronisław Komorowski wraca do polityki. Będzie nowa partia?

fot: Zorro2212/ Wikimedia commons

Były prezydent Bronisław Komorowski ma wrócić do polskiej polityki. Rozmowy na temat nowej formuły politycznej mają się rozpocząć jeszcze w niedzielę – potwierdził wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

W niedzielę 2 maja, czyli Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski w Polsat News poinformował o tym, że Bronisław Komorowski zamierza wrócić do polskiej polityki.

Dostałem zaproszenie. W niedzielę o godz. 16:00 wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza – powiedział Zgorzelski.

  • Ma to być wstęp do utworzenia nowej, konserwatywnej formacji.
  • Będziemy rozmawiać bardzo długo. Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji – powiedział polityk PSL.

Stwierdził, że wymienione przez niego cechy to „drogowskazy chadeckie”. – Konserwatywne centrum jest potrzebne Polsce – zapewnił.

Wcześniej, w rozmowie z portalem gazeta.pl mówił: – Oddałbym głos na opozycję. A na którą z partii? Powiem tak: serce podpowiada mi, żeby głosować na partię, z której się wywodzę. Nie jestem jej członkiem, ale wywodzę się z Platformy Obywatelskiej. Ale rozum podpowiada na przykład to, że najważniejszą sprawą jest wygrać z PiS-em (…). Tu rozum podpowiada, żeby wesprzeć te partie, które mają realne szanse odebrania choć jednego, choć dwóch, trzech procentów PiS-owi. To w moim przekonaniu są dwie partie: PSL i prawdopodobnie pan Szymon Hołownia. Aczkolwiek nie do końca znam.zapatrywania tego środowiska

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oktoberfest

Oktoberfest odwołany. Impreza odbędzie się w Dubaju

Polski dyplomata, który na początku tygodnia został ewakuowany z Indii, jest zakażony indyjską odmianą koronawirusa. Mężczyzna wraz z żoną i dziećmi został ewakuowany tydzień temu z Dehli specjalnym samolotem.

Indyjski wariant koronawirusa w Polsce – pierwszy przypadek