fot. Vera Jourova/ YouTube/ Ministerstwo Cyfryzacji
w

Bruksela o słowach Dudy: Każdy człowiek jest równy

fot. Vera Jourova/ YouTube/ Ministerstwo Cyfryzacji

Bruksela zabrała głos w sprawie kontrowersyjnej wypowiedzi Andrzeja Dudy. Wiceszefowa Komisji Europejskiej nawiązała do podstawowych wolności każdego obywatela. 

Bruksela reaguje na wypowiedzi Dudy o społeczności LGBT. Viera Jourova, wiceszefowa KE poruszyła ten wątek podczas debaty w komisji wolności obywatelskich europarlamentu.

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata, w której wzięła udział m.in. z wiceprzewodniczącą KE ds. wartości i przejrzystości. Bruksela rozmawiała o przestrzeganiu praw podstawowych, praworządności oraz walce z dezinformacją w dobie pandemii koronawirusa.

Europosłowie zapytali wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej o kontrowersyjną wypowiedź Andrzeja Dudy podczas kampanii wyborczej. 

Nie chce naprawdę ingerować w kampanię wyborczą, ale uważam jednocześnie, że jest to bardzo smutne, że we współczesnej Europie politycy najwyższych szczebli zdecydowali się wziąć za cel mniejszości, żeby osiągnąć potencjalne polityczne cele – stwierdziła Viera Jourova.

Wiceprzewodnicząca KE podkreśliła, że politycy powinni brać odpowiedzialność za swoje słowa, ponieważ poruszane kwestie w debacie publicznej mogą odbić się na życiu wielu obywateli. 

Chciałabym przypomnieć, że zgodnie z unijnym prawem i polską konstytucją, każdy człowiek jest równy bez względu na swoją rasę, religię lub orientację seksualną – zaznaczała. 

Sprawdź również: Belgia: Były premier krytykuje Dudę i chce ograniczeń

Źródło: Interia

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Łagier dla obywatela USA w Rosji.

  Łagier dla obywatela USA. Rosja wydała wyrok

  EFE/Justin Lane

  Amerykański rynek bez optymizmu. Nie będzie ponownego zamknięcia gospodarki