w

Brytyjski regulator ostrzega przed kryptowalutami i stratą kapitału

FCA ostrzega przed kryptowalutami.

Inwestorzy powinni być przygotowani na utratę wszystkich pieniędzy„- pisze FCA w dzisiejszym komunikacie, który pojawił się wraz z solidną przeceną na rynku kryptowalut. Wynika to między innymi ze zmienności cen, złożoności produktów oraz opłat i prowizji- podkreśla regulator.

Aktualnie, cena bitcoina wynosi około 31000 dolarów, według portalu coinpaprika jesteśmy już 26.55% od największej, historycznej ceny.

  • Brytyjskie władze ostrzegają przed inwestycjami w kryptowaluty. Twierdzą, że każdy, kto je kupuje, musi być gotowy na utratę całego kapitału.
  • FCA dodaje, że inwestorzy powinni obawiać się zwłaszcza tych firm, których przedstawiciele obiecują im pewne i wysokie zyski. Warto też zwracać uwagę na to, czy dane podmioty posiadają autoryzację FCA, jeśli jest to wymagane. 
  • Regulator podkreśla, że inwestorzy powinni rozumieć w co inwestują oraz jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem. FCA nalega, aby poznać wszelkie mające zastosowanie zabezpieczenia regulacyjne.

Co robić, aby nie stracić- radzi FCA

1. Konsumenci powinni sprawdzić, czy firma, z której usług korzystają, znajduje się w rejestrze usług finansowych lub na liście firm z tymczasową rejestracją.

2. Jeśli nie, konsumenci powinni zapytać firmę, czy jest uprawniona do prowadzenia działalności bez rejestracji w FCA.

3. Jeśli tak nie jest, FCA sugeruje, aby konsumenci wycofali swoje kryptowaluty i/lub pieniądze z platformy danej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klub Face 2 Face otwiera się ponownie. POLSKI KARTON ZACZYNA PRZEMIĘKAĆ

Klub Face 2 Face otwiera się ponownie. POLSKI KARTON ZACZYNA PRZEMIĘKAĆ

GÓRALSKIE VETO o miliardzie od rządu: ochłapy, otwieramy biznesy od 18 stycznia

GÓRALSKIE VETO o miliardzie od rządu: ochłapy, otwieramy biznesy od 18 stycznia