fot. materiały prasowe
w

Byli dziennikarze Trójki ruszają z Radiem „Nowy Świat”. Zebrali prawie milion złotych

Byli współpracownicy państwowej Trójki postanowili przejść do sektora prywatnego. Zbiórka na Radio „Nowy Świat” przekroczyła już 830 tys. zł.

Magdalena Jethon fot. Wikimedia Commons
Magdalena Jethon fot. Wikimedia Commons

Inicjatywa założenia nowego radia ruszyła w połowie kwietnia na profilu Ratujmy Trójkę. Redaktor naczelną będzie Magdalena Jethon, a w zespole znajdą się m.in. Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Mann, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk oraz Kuba Badach. Spoza starego składu Trójki pojawi się Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres i Krzysztof Łuszczewski, a swoje wsparcie zadeklarowali Wojciech Malajkat oraz Krystyna Kofta.

Swoją audycję o tematyce filmowej będzie miał również Zbigniew Zamachowski i Tomasz Raczek.

Radio szuka również młodych talentów. Zgłoszenia można nadsyłać do 25 marca.

Zależy nam na „wyłuskaniu” talentów; młodych osób z potencjałem i pomysłem na zagospodarowanie (na początku) ok. 20 minut czasu antenowego. Pomysł na cezurę wiekową wziął się z prostej obserwacji wielu branż: młodzi i uzdolnieni ludzie, z niespecjalnie bogatym CV, odpadają w przedbiegach, a ich zgłoszeń nie bierze się pod uwagę – zaznacz Magdalena Jethon w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Początkowo audycje na żywo mają pojawiać się od 6:00 do 22:00. Docelowo stacja chce nadawać całą dobę.

Patronite Radia „Nowy Świat” to w liczbach dokładnie 19744 patronów, 536 590 zł środków zebranych w skali miesiąca(!) i 832 678 zł łącznie. Zespół ma obecnie dwa studia i na bieżąco dokupuje sprzęt.

Źródło: Wirtualne Media

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Fisz fot. YouTube

  Fisz z protest songiem przeciwko cenzurze Trójki

  Szumowski o zniesieniu maseczek. Decyzja wkrótce

  Szumowski o zniesieniu maseczek. Decyzja wkrótce