w

Ceny materiałów budowlanych galopują – budowa domu coraz droższa!

Inflacja przyśpiesza – budowa domu coraz droższa!

Inflacja w Polsce przyśpiesza – za różne produkty trzeba płacić coraz więcej. Według Eurostatu inflacja w kwietniu wyniosła 5,1%, a w całej Unii Europejskiej, ceny rosną szybciej tylko na Węgrzech. Odczyt ten jest najwyższy od kwietnia 2001 roku. Z drożyzną muszą walczyć m.in. osoby, które właśnie budują dom. Ceny niektórych materiałów budowlanych rosną w co najmniej dwucyfrowym tempie.

Inflacja – Eurostat

Polskie Składy Budowlane wskazują, że na wzrost cen wpływ ma windowanie kursów surowców na światowych giełdach, rosnące ceny paliw i coraz wyraźniej nabierająca wiatru w żagle inflacja.

  • Najbardziej podrożały płyty OSB (32,4 proc.) oraz w kategorii oświetlenie – elektryka (9,6 proc.)
  • Ceny materiałów budowlanych wzrosły w ujęciu rocznym o 4,7 proc.

Najwięcej podrożały płyty OSB (+32,4 proc.), oświetlenia, elektryka (+9,6 proc.), izolacje termiczne (+7,9 proc.), sucha zabudowa (+7,9 proc.). W górę poszły także ceny wyposażenia i AGD (+4 proc.), cementu i wapna (+3,6 proc.), a także farby i lakiery (+2,7 proc.).

psb
Fot: PSB

ZOBACZ TAKŻE: USA: Biden chce inwigilować amerykańskie konta bankowe

Co najmniej kilka osób zaczepiło ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przed blokiem, gdzie mieszka. Weszły za nim na klatkę schodową, a nawet przed same drzwi do mieszkania. Film ze zdarzenia pojawił się w internecie.

Grupa osób wtargnęła do bloku Adama Niedzielskiego. “Wiemy gdzie on mieszka, będziemy tutaj nie raz”

Teksas rezygnuje z zasiłków dla bezrobotnych

USA: Teksas rezygnuje z zasiłków dla bezrobotnych związanych z pandemią!