w

Ceny paliw w górę. Benzyna najdroższa od roku

Na zdjęciu Jarosław Kaczyński, który w 2011 roku mówił: „Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności – podkreślał”

  • Minęło 10 lat, a Polacy za swoje pensje mogą nadal kupić jedną z mniejszych ilości benzyny w Europie – około 815 litrów PB 95 za średnią płace, Niemcy mogą kupić około 2063 litrów.

Średnia cena benzyny 98 przekroczyła 5 zł za litr. Taki poziom nie był notowany od marca ubiegłego roku – informuje portal e-petrol.

  • W tym tygodniu nastąpiło zrównanie cen benzyny i oleju napędowego na polskich stacjach – takie zmiany niejednokrotnie widzieliśmy już w poprzednich latach. Oba te paliwa w najbliższym czasie będą zapewne równomiernie drożeć – czytamy.
  • Cena Pb98 przekroczyła 5 zł/l, co jednak było już spodziewane, biorąc pod uwagę ogólną tendencję zwyżkową na rynku krajowym i międzynarodowym.
  • Za jedną baryłkę na londyńskiej giełdzie trzeba zapłacić już 60 dolarów. Najbardziej odczuwają to właściciele samochodów z silnikiem diesla i instalacją gazową. Paliwa do takich pojazdów podrożały o 5 groszy w ciągu ostatniego tygodnia.

Prognozy są zwyżkowe – podaje e-petrol.
W okresie między 15 i 21 lutego spodziewamy się zmian na plus dla każdego z typów paliw na polskich stacjach.

  • Ceny Pb98 wyniosą między 4,99 i 5,11 zł/l. Dla benzyny 95-oktanowej przewidujemy ceny na poziomie 4,68-4,80 zł/l, a średnia cena diesla wynosić może 4,69-4,80 zł/l.
  • Wyraźna zmiana w górę dotyczyć może drożejącego w hurcie autogazu. Przewidywana średnia cena tego paliwa w przyszłym tygodniu wyniesie 2,27-2,35 zł/l.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Dzisiaj przejeżdżałem koło stacji benzynowej i musiałem się odwrócić i zerknąć ponownie ,bo nie tankowałem 2 tygodnie ,ceny mocno w górę 🙁

  2. Jak to było mówione dodatkowa opłata to tylko 10-20 gr, przy niskich cenach surowca było ok ale jak cena wróciła do normy to już bije po kieszeni. Jak to przedstawiają „niby wolne media” ceny mamy niższe niż w pozostałych państwach UE, tylko nie mówią że zarabiamy tyle ile młody Niemiec ma kieszonkowego bo do najniższej europejskiej i tak jeszcze daleko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Walka o branżę fitness. Ministerstwo Zdrowia bez argumentów

Walka o branżę fitness. Ministerstwo Zdrowia bez argumentów

Sondaż Kantar: 66 proc. Polaków pesymistycznie ocenia kierunek zmian w kraju

Sondaż Kantar: 66 proc. Polaków pesymistycznie ocenia kierunek zmian w kraju