w , , , ,

Co robić kiedy BANKI CENTRALNE atakują? Debata z Grafem? – Trader 21 dla VETO

Pierwsza część pytań i odpowiedzi z Traderem 21 na kanale VETO. Pytania poniżej

Kryzys, Systemy monetarne, Geopolityka, Banki centralne

 • W książce jest to wspomniane, że obecny system oparty na petrodolarze nie wywołuje hiperinflacji w Stanach Zjednoczonych. O potencjalnym pomyśle prowadzenia transakcji w innych walutach mówiło się w kontekście Husseina i Kadafiego, ale dlaczego np. Rosja, jako duży producent ropy naftowej, aby “dokuczyć’ Stanom nie próbuje przeprowadzać transakcji na tym surowcu właśnie w innej walucie.
  Jeśli chodzi o moje przemyślenie to podejrzewam, że Stany Zjednoczone mogłyby odpowiedzieć innymi sankcjami (wysoką podażą ropy = niskimi cenami), które mogłyby zabić gospodarczo ten kraj. Ale czy są jakieś inne powody? Przecież Rosja razem z Chinami i Iranem to prawie 20% światowej produkcji, czy może to być jakieś “narzędzie” do walki z USA?
 • Czy blokada North Stream 2 i obecny kryzys gospodarczy może pogrążyć Gazprom?
 • Czy Chińczycy chcieliby uznać i usankcjonować oficjalnie złoto, jako pieniądz? Np. złoty juan? Czy złoty yuan będzie oparty o blockchain?
 • Czy spodziewa się gorącej wojny między USA, a Chinami w przeciągu najbliższych 10 lat
 • Czy Twoim zdaniem masowo wprowadzane w cieniu paniki na całym świecie kontrowersyjne ustawy znikną wraz z wirusem? 😉 Czy będzie to spotęgowany scenariusz jak po WTC i zamach na wolność?
 • Słyszałem plotki, że bank centralnym Ameryki może dodrukować tyle kasy ile da radę. Czy w ogóle możliwy jest jakiekolwiek scenariusz, że Ameryka wykupywałaby np. Europejskie firmy? Czy to już jest w ogóle bullshit totalny?
 • Czy giełdy papierów wartościowych będą miały jeszcze jakikolwiek sens, jeśli banki centralne zaczną masowo skupować pustym pieniądzem akcje z giełdy? Widzimy, do czego takie działania doprowadziły rynek obligacji. Jak ocenia prawdopodobieństwo takiego scenariusza?
 • Która jego zdaniem waluta najlepiej poradzi sobie w obecnej sytuacji? Czy warto zamienić polskie złotówki na obce waluty na nadchodzące czasy?
 • Jakie są przewidywania odnośnie kursu franka szwajcarskiego względem złotówki w najbliższych miesiącach/ kwartałach? Czy osoby posiadające kredyt w wyżej wymienionej walucie mają się, czego obawiać? Myślę, że ciekawie byłoby usłyszeć, co na ten temat myśli Trader21 i wiele osób, zwłaszcza tych zadłużonych w CHF (i nie tylko) mogłoby wynieść z tego coś dobrego.
 • Czy drastyczny wzrost dodruku przez FED i wzrost inflacji w Stanach napędzi przemieszczenie kapitału do emerging markets? Mało kto chyba nabiera się już na te tricki FEDu i myślę, że jak (w szczególności) sytuacja z wirusem w Europie się poprawi to inwestorzy chętniej będą właśnie “u nas” lokowali kapitał. Pozdrowienia i zdrowia Panowie.
 • Jak przy obecnej sytuacji zachować wartość nabywczą 50 tysięcy na czas 5 lat? Pisuary już niedługo odpalą drukarkę pieniędzy na 3 zmiany i inflacja ruszy z kopyta. Czy złoto w perspektywie 20 procentowej inflacji to mimo wszystko dobry pomysł przy jego obecnej cenie?
 • W swoich książkach jak i nagraniach Trader21 podkreśla kluczową rolę banków centralnych w kształtowaniu się cen na rynkach. Zgodnie z powiedzeniem “uprzedzony to uzbrojony”, warto śledzić ruchy banków i zawczasu modyfikować pozycje inwestycyjne (szczególnie teraz, gdy banki centralne na dobre wkroczyły do gry). Doniesienia medialne mogą być mylące. A dane na oficjalnych stronach banków mogą być niepełne. Gdzie, zatem szukać? Gdzie szukać wiarygodnych informacji o bieżących posunięciach banków centralnych (Fed, EBC, NBP)?
 • Jak w obecnej sytuacji ma sens wzięcie kredytu? Małe stopy procentowe i wzrost inflacji. Czy ma to sens, bo przy małych stopach i inflacji nie oddamy mniej?

maxresdefault 1

Odklejona cena złota fizycznego i papierowego, Tesla i Ropa – Trader 21 dla VETO

maxresdefault 2

Panika koronawirusa na Giełdzie – kiedy koniec?