w , ,

Czarne strefy – lockdown, zamrożenie 500+. Rekord zakażeń i problem budżetu

Jak podają dziennikarze RMF FM, w związku z protestami rządzący zdecydowali się odłożyć pomysł całkowitego zamknięcia gospodarki na półkę. Rząd rozważał wprowadzenie lockdownu jeszcze w weekend i w poniedziałek, a wejść w życie miał od najbliższej soboty.

Obecnie jednak mamy 20 156 nowych przypadków zakażeń koronawirusem jak podaje w środę ministerstwo zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób. Z powodu współistnienia choroby z innymi schorzeniami nie przeżyło 255 osób. Od początku pandemii w Polsce odnotowano 319 205 zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i 5149 zgonów.

Do respiratorów podłączonych jest 1203 chorych (na 1733 obecnie dostępnych ) – o 53 więcej niż dzień wcześniej. Liczba respiratorów zwiększyła się o 110.

Od soboty, cała Polska jest tzw. „czerwonej strefie”. Obostrzenia jak zakaz stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych mogą zostać wydłużone jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie.

Przedsiębiorcy na skraju bankructwa

Rząd prawie utonął pod naporem tarczy antykryzysowej w trakcie pierwszej fali. Skarb Państwa jeszcze ma ostrą zadyszkę, a na horyzoncie kolejna katastrofa.

Minister finansów przyznał, że pieniądze się skończyły. Dlatego też nowe tarcze antykryzysowe będą unikać oferowania pomocy bezzwrotnej, koncentrując się na pożyczkach i kredytach, które przedsiębiorcy będą musieli oddać.

Pojawił się pomysł czarnych stref – lokalnych lockdownów.

Kolejny lockdown oznacza super drenowanie budżetu i szukania nowych oszczędności.

 • Jak alarmuje Radio ZET Biznes: Zamrożenie działania gospodarki wymagać może bowiem także zamrożenia wydatków budżetowych. Gasząc koronawirusowy pożar rząd może zostać zmuszony do przyznania, że odpowiedzialność za kraj nie pozwala już na wypłacanie 500 plus.
 • 500+ to mocny filar wyborców PiS – świętość.
 • Obdarowany świadczeniem elektorat prowadził formację polityczną od zwycięstwa do zwycięstwa. Rząd zdaje sobie z tego sprawę i wbrew ekspertom będzie starał się zrobić wszystko, żeby dalej wypłacać pieniądze rodzicom.
 • Likwidacja lub wstrzymanie świadczenia będzie oznaczało polityczną śmierć.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  esi

  Pesymistyczny nastrój konsumentów

  AR 303189873

  Gwiazdowski: Każdy wyrok TK w sprawie ustawy aborcyjnej byłby zgodny z konstytucją. Taką mamy konstytucję.