w

Czy dojdzie do legalizacji rekreacyjnego użytku marihuany?

Federalna dekryminalizacja marihuany ma w najbliższych tygodniach trafić pod głosowanie w Izbie, jak ogłosiło biuro Whipa Clyburna. Zaproponowana w 2019 ustawa HR 3884/S 2227 kończyłaby ściganie za tę używkę na poziomie federalnym (nie ingerując w rozwiązania stanowe), i m.in. czyściłaby ją ludziom z federalnych kartotek. Inicjatorem w Izbie jest Nadler (87 kosponsorów), a w Senacie nie kto inny niż Kamala Harris (5 kosp.). Wg źródła, nie ma praktycznej szansy na kontynuowanie tematu w tej sesji w Senacie. Jak wiadomo, jego przewodniczący McConnell blokuje projekty dostarczane z demokratycznej Izby.

marijuana via nj.com screengrab 1200x623 1

Stanowe legalizacje rekreacyjnego użytku będą też głosowane w referendach przy okazji listopadowych wyborów w New Jersey i Arizonie (ok. 2/3 poparcia) oraz w Dakocie Płd. i Montanie (ok. 1/2 poparcia). Zastosowania medyczne są już legalne prawie wszędzie.

Na poziomie całego kraju i we wszystkich makroregionach, w sondażu z 2018 ok. 2/3 populacji popierało dekryminalizację. W tym ~70% Dems i niezależnych, i ~50% Reps, a pod względem wieku: ~80% poniżej 34 r.ż. i ~60% powyżej. Oczywiście, gdyby sprawa się zaktywizowała i upolityczniła, to może się pozmieniać

Na bazie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolejny Podatek! – Podatek Cukrowy w pigułce

Kolejny Podatek! – Podatek Cukrowy w pigułce

FED i dramat inflacji oraz złota

FED i dramat inflacji oraz złota