w

Doszło do włamania na skrzynkę mailową Michała Dworczyka. Tajne informacje na rosyjskim Telegramie

Doszło do włamania włamania na skrzynkę mailową szefa KPRM Michała Dworczyka – informuje Onet.pl. Prawdziwość tej informacji portal potwierdził w dwóch źródłach w różnych służbach specjalnych zajmujących się kontrwywiadem.

We wtorek wieczorem na facebookowym profilu Agnieszki Dworczyk, żony szefa KPRM Michała Dworczyka, pojawił się wpis informujący m.in.: „Skrzynka mailowa mojego męża Michała Dworczyka została zhakowana, utracony dostęp do konta na Facebooku”.

„Sprawcami zostały skradzione dokumenty służbowe, które zawierają informacje niejawne i mogą być wykorzystane do wyrządzenia szkody bezpieczeństwu narodowemu RP, a także mogą być wykorzystane jako dowód rzekomej polskiej ingerencji w sprawy wewnętrzne Białorusi (pisownia oryginalna)” – dodaje. Profil żony Michała Dworczyka zniknął już z Facebooka.

  • Informacje pochodzące z włamania znalazły się na popularnym na wschodzie komunikatorze Telegram.

„Zważywszy na to, że informacje zostały opublikowane w rosyjskim serwisie społecznościowym Telegram oraz fakt, że przez 11 lat miałem zakaz wjazdu na teren Białorusi i Rosji jako osoba aktywnie wspierająca przemiany demokratyczne na terenie byłego ZSRR, traktuję ten atak jako jeden z elementów szeroko zakrojonych działań dezinformacyjnych zawierających sfałszowane i zmanipulowane informacje” – napisał minister.

  • Dworczyk zapewnił, że na jego skrzynce mailowej nie znajdowały się informacje, „które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny”. Nie wyjaśnił jednak, czy publikowane na Telegramie dokumenty są autentyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bill Gates i Warren Buffett zbudują nowy rodzaj reaktora jądrowego w Wyoming

Bill Gates i Warren Buffett zbudują nowy rodzaj reaktora jądrowego w Wyoming

Salwador uchwalił ustawę o Bitcoinie. BTC prawnym środkiem płatniczym!

Salwador uchwalił ustawę o Bitcoinie. BTC prawnym środkiem płatniczym!