w , , ,

Dyrektor Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii przywłaszczył sprzęt ochronny i testy na COVID-19

cba
cba

– Na polecenie prokuratora Wydziału do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie Adama Z.– poinformowała we wtorek Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak z kolei przekazało CBA w komunikacie na swojej stronie, w okresie od marca do czerwca 2020 roku “dyrektor przekroczył uprawnienia przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów na COVID-19”.

“Wszystko wskazuje na to, że przedmioty te przekazał następnie osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego. Mężczyzna w prokuraturze usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści” – przekazało we wtorek CBA.

Po przesłuchaniu Adama Z. prokurator podejmie decyzję w przedmiocie zastosowania wobec podejrzanego środków zapobiegawczych.

Śledczy i CBA informują, że sprawa ma charakter rozwojowy i “nie można wykluczyć, iż w wyniku dalszych czynności śledczych wartość przywłaszczonego mienia ulegnie zmianie”. Dyrektorowi WIHE grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Front of the House

Edukacja wolnościowa jest możliwa! Dowodem jest brytyjskie Summerhill!

Taiwan map

Rośnie ryzyko konfliktu na linii Tajwan – Chiny