w

DZIEŃ KOBIET: przedstawiamy polskie wojowniczki o wolność

Dzień kobiet to świetna okazja, żeby wyróżnić wszystkie odważne Panie, które dzielnie walczą o wolność w duchu wartości wolnorynkowych. Często niedoceniane i ostracyzowane przez macierzyste środowiska, nie rezygnują ze swych ideałów i dalej promują wolność i odpowiedzialność jednostki.

Redakcja VETO.media składa wszystkim Paniom, a szczególnie tym zaangażowanym w sprawę rozwoju środowiska wolnościowego, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności. Nie zapominamy też o osobach niebinarnych i transpłciowych, które sympatyzują z liberalnym nurtem myślenia. Widzimy Was, cenimy Was i zależy nam na Was. Wszystkim życzymy jak największego wyemancypowania się od ingerencji państwowego prawa w nasze życia.

Poniżej przedstawiamy Wam listę wybranych działaczek, aktywnych w polskim środowisku wolnościowym. Dajcie znać, jeśli kogoś przeoczyliśmy!

 • Agata Stremecka – Prezes think-tanku Fundacja Rozwoju Obywatelskiego (FOR) i aktywna komentatorka życia publicznego.
  twitter.com/agatastremecka
 • Eliza Rutynowska – prawniczka Forum Obywatelskiego Rozwoju, aktywna działaczka o prawa człowieka. Udzielała darmowej pomocy zatrzymanym podczas Strajków Kobiet.
  twitter.com/erutynowska
 • Agnieszka Izabela – uczona specjalizująca się w naukach o wnętrzu Ziemi. Brała udział w projekcie Lekcje Ekonomii dla Młodzieży (LEM). Aktywna propagatorka liberalizmu i miłośniczka zwierząt.
  https://www.facebook.com/awalonia
 • Joanna Triss Baron – członkini Stowarzyszenia Libertariańskiego i Społecznej Inicjatywy Narkopolityki, aktywnie walczy o świadomość społeczną związaną z tematem psychodelików i redukcji szkód.
  www.facebook.com/trissvelvel
 • Maja Chroboczek – przedsiębiorczyni, autorka kanału na YouTube, gdzie omawia kwestie związane z filozofią, etyką i nie tylko. Serdecznie zachęcamy do subskrypcji
  www.youtube.com/c/MajaChroboczek
 • Martyna Rajchel – tegoroczna maturzystka, która od lat angażuje się w różnorakie akcje społeczne. Obecnie członkini partii Libertarianie, wiceprezes młodzieżówki tejże partii oraz radna Młodzieżowej Rady Krakowa.
  facebook.com/rajchelmartyna
 • Alicja Kotowska – młoda aktywistka, która udziela się aktywnie w projekcie Młodzież Przyszłości. Reprezentuje stowarzyszenie w wielu debatach internetowych, promując wartości libertariańskie.
  www.instagram.com/ak.otowska/
 • Karolina Kowacka – pracuje w Forum Obywatelskiego Rozwoju i jest członkinią Stowarzyszenia Niskie Składki. Koordynuje działania Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów i pomaga w rozwoju Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości.
  twitter.com/KowackaKarolina
 • India Kot – autorka kanału na YouTube, gdzie komentuje bieżące kwestie polityczno-społeczne. Prowadzi też aktywnie profil na Twitterze. Sama przyznaje, że nie określa się na osi sporu lewica-prawica, lecz poszukuje trzeciej drogi, gdzie liczy się racjonalność.
  twitter.com/skrecamywprawo

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. lol, a gdzie Natalia Leśniak, autorka najważniejszego artykułu polskojęzycznego o aborcji w świetle wolnościowości, autorka też wielu piosenek wolnościowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obniżka VAT dla gastronomii? Projekt leży na stole

Obniżka VAT dla gastronomii? Projekt leży na stole

Klub Face 2 Face – batalii ciąg dalszy. Sanepid umorzył postępowanie

Klub Face 2 Face – batalii ciąg dalszy. Sanepid umorzył postępowanie