w

e-Urząd Skarbowy. Coś się zepsuło i … strona przestała działać

e-Urząd Skarbowy – Od 15 lutego można logować się do systemu e-PIT dostępnego w e-Urzędzie Skarbowym. W ten sposób można zobaczyć zeznanie podatkowe za ubiegły rok przygotowane przez fiskusa.

  • W poniedziałek urzędy skarbowe miały udostępnić podatnikom wypełnione PIT-y. Na sprawdzenie zeznania będzie trzeba jednak poczekać, bo przed godz. 9 serwis internetowy przestał działać.

„Mogą występować chwilowe problemy z dostępnością e-Urzędu Skarbowego. Pracujemy nad ich usunięciem. Prosimy o cierpliwość. Poinformujemy, jak tylko serwis będzie w pełni dostępny” – poinformował resort na Twitterze.

Rzeczywiście, mamy chwilowe problemy z logowaniem, nasi informatycy już pracują nad tym, aby przywrócić działanie systemu – mówi w rozmowie z money.pl Anita Wielanek, rzeczniczka szefa KAS.

Przyczyną awarii prawdopodobnie było przeciążenie systemów. Jak mówi rzeczniczka KAS, niektórzy użytkownicy są w stanie się zalogować i skorzystać z elektronicznego urzędu.

e-PIT, e-Urząd Skarbowy. „Wchodzimy na wyższy poziom”

„Wchodzimy na wyższy poziom skarbowości, uruchamiamy e-Urząd Skarbowy. To jedna z największych w ostatnich latach zmian w działaniu skarbówki” – powiedział na początku lutego minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zmieniają się. Chcemy dostosowywać nasze działania do potrzeb podatników, czyli naszych klientów– powiedział Kościński.

Jak dodał, „fiskus nie może zostawać w tyle i zdajemy sobie z tego sprawę”.

Godzina 10:50 – strona już działa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sondaż: 62 proc. Polaków popiera protest mediów. Podatki stają się problemem?

Sondaż: 62 proc. Polaków popiera protest mediów. Podatki stają się problemem?

Rośnie inflacja. Wynik przebił prognozy

Rośnie inflacja. Wynik przebił prognozy