w

Film “Ranczo. Zemsta wiedźm” jednak powstanie!

ranczo zemsta wiedzm

Po ostatnich smutnych wydarzeniach w branży filmowej, nic nie wskazywało na to, że twórcy podejmą decyzję o nakręcenie pełnometrażowego filmu z bohaterami kultowego serialu “Ranczo”.

Po śmierci Andrzeja Grembowicza – scenarzysty Rancza, okazało się, że zostawił po sobie scenariusz na drugą część filmu Rancza. Od tego momentu rozpoczęto pracę nad filmem, niestety jego tworzenie spotkało się z dwoma problemami. Pierwszym był brak budżetu.

Drugim była tegoroczna śmierć aktora Pawła Królikowskiego – odtwórcy roli Kusego, jednej z głównych postaci serialu. Po tej sytuacji wszystko wskazywało na to, że projekt zostanie anulowany. Bez postaci, która przez wszystkie sezony w każdym odcinku występowała, trudno było sobie widzom wyobrażać kontynuację.

I nagle dowiedzieliśmy się czegoś, co mogło zmieść nas z nóg. Okazało się, że reżyser Rancza Wojciech Adamczyk zmienił zdanie i postanowił wznowić pracę nad planowanym filmem. Na pytanie jednego z internautów odpowiedział:

Panie Adamie, mam w szufladzie scenariusz filmu fabularnego RANCZO.ZEMSTA WIEDŹM. To ostatnie dzieło ś.p. Andrzeja Grembowicza. Dzięki zmianom dokonanym pod kierunkiem Marcina Grembowicza, również scenarzysty, mogę ten scenariusz zrealizować mimo nieobecności ś.p. “Kusego”. Na co zatem czekamy z Producentem? Na “właściwą pogodę” i sprzyjające wiatry… – czytamy komentarz reżysera Rancza

Czy to ma sens?

Źródło: YouTube

Opinie internautów były o tym serialu bardzo różne. Jedni pisali, że skończył się po kilku sezonach, że najnowsze odcinki nieporównywalnie gorsze z pierwszymi. Drudzy, że bez postaci Kusego nie będzie miało to sensu, coś jak Bond bez Craiga. Lepiej zakończyć dobrą sagę i nie ciągnąć jej by nie psuć jej świetności.

Znajdą się jednak fani, którzy mimo okoliczności będą chcieli zobaczyć ten film. Pierwszy pełnometrażowy film Rancza powstał już w 2007 roku, pod nazwą “Ranczo Wilkowyje”. “Zemsta wiedźm” miała być więc kontynuacją.

Serial Ranczo miał dużo świetnych wątków. Najbardziej interesującym jest wątek polityczny Pawła Kozioła i Arkadiusza Czerepacha, którzy od urzędu gminy w malutkiej miejscowości zaczęli rozwijać karierę polityczną, dostając coraz to większe stanowiska w państwie polskim.

Najbardziej chyba komicznym wątkiem politycznym jest piosenka Pietrka i Joli “Politico Polo”, która służyła za spot w kampanii wyborczej Kozioła

Jola i Pietrek – Politico Polo, scena z odcinka 101 Rancza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

lo szkola nazaret krakow

Statut katolickiego liceum w Krakowie. Mieszanie się do życia prywatnego uczniów!

REWOLUCJA FINANSOWA: CBDC – wilk w owczej skórze

REWOLUCJA FINANSOWA: CBDC – wilk w owczej skórze