w

Gastronomia: Otworzyli się 3 miesiące temu… sanepid ich nie zamknął

Katowicka restauracja „Bułkęs” była pierwszym lokalem w stolicy województwa, który otworzył się mimo obostrzeń. Kolejnym miejscem, który poinformował o swojej „miesięcznicy” był Sweet Home Silesia – Katowice.

  • Dokładnie 15 kwietnia minęły trzy miesiące od otwarcia lokalu „Bułkęs” Z tej okazji właściciele na swoim profilu napisali podsumowanie ostatnich ciężkich tygodni. Mimo wielu interwencji policji i sanepidu, mimo straszenia karami, restauracja nadal jest otwarta i przyjmuje klientów.

Każdy miesiąc przynosił kolejne straty rzędu kilkudziesięciu tysięcy!! Stałe koszta: czynsz, prąd, woda, ogrzewanie, śmieci, wypłaty pracowników, ZUSy znacznie przewyższały dochód. Byliśmy przygotowani na to, że będzie trzeba dokładać, załatwiliśmy kredyt, z nadzieją na pomoc w styczniu, której nie otrzymaliśmy. Dlaczego? Bo w 2019 mieliśmy podobne przychody w 3 x mniejszym lokalu!!! Z o wiele mniejszymi kosztami i mniejszą ekipą. Wyliczyliśmy, że uda nam się przetrwać maksymalnie do lutego…Mamy kwiecień!!! Niemożliwe stało się możliwe – przetrwaliśmy!

  • Jak podaje lokal – kontrole policji nie pojawiają się tak często jak na początku. Dodatkowo, restauracja czeka na kolejne decyzje po złożeniu obszernych wyjaśnień.

Kolejnym lokalem, który postanowił się otworzyć był Sweet Home Silesia – Katowice.

Od tego czasu minął kwartał, a w Polsce nadal trwa twardy Lockdown, a Ja, z czystym sumieniem mogę dziś powiedzieć, że gdyby nie ta spontaniczna decyzja o ponownym otwarciu, dziś być może byłbym na etapie wynoszenia ostatnich rzeczy z kawiarni, ponieważ czas leciał, a ja nadal nie mogłem skorzystać z żadnego instrumentu wsparcia – pisze właściciel lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Liderem na rynku "paczkomatów" jest nikt inny jak InPost. Od kilku lat możemy zaobserwować wszechobecny przypływ automatów. Wciśnięty między sklepy czy bloki paczkomat to już standardowy widok w większych miastach. Ostatnimi czasy InPost rozszerza również swoje działania na wsie i małe miasta. Trend ten znacznie przyśpieszył wraz z rozpoczęciem pandemii - coraz częściej wybieramy tego typu opcje odbioru przesyłek. Sam InPost posiada aktualnie ponad 11 tys. automatów.

Wojna na paczkomaty. Nowa firma planuje postawić ich nawet 50 tys.

Miesiąc aresztu tymczasowego dla twórcy internetowego o pseudonimie "Kamerzysta", który znęcał się nad "osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny" - taka jest decyzja sądu.

„Kamerzysta” zatrzymany. Youtuber w areszcie