w

Gotowanie żaby trwa! Minister zdrowia poinformował o wirusie brazylijskim!

Obecność 11 wariantów koronawirusa, w tym dwa uznawane obecnie za tzw. warianty alarmowe, stwierdzili w populacji województwa śląskiego naukowcy z Laboratorium Genetycznego Gyncentrum w Sosnowcu. Informacje te podał na konferencji prasowej także minister zdrowia Adam Niedzielski.

  • Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jego resort ma informację o trzech przypadkach brazylijskiego wariantu koronawirusa. Podał, że zidentyfikowano je na Śląsku.

– Nowe informacje, które do nas dopłynęły dzisiaj rano, to są informacje dotyczące pojawienia się trzech przypadków wariantu brazylijskiego – poinformował na konferencji w Bydgoszczy minister zdrowia Adam Niedzielski. Precyzował, że wariant ten wykryto na Śląsku.

  • Jestem zaskoczony tą sytuacją, ponieważ przedstawiciele laboratorium w pierwszej kolejności wyszli do prasy, mediów, zamiast poinformować w pierwszej kolejności sanepid, który w tej szczególnej sytuacji musi przeprowadzić bardzo dokładne epidemiczne dochodzenie – przyznał szef resortu zdrowia.

Niedzielski zwrócił się przy tym z apelem do wszystkich laboratoriów: – Przede wszystkim trzeba informować sanepid.

Minister poinformował, że jego resort razem z sanepidem przygotowuje w tej sprawie „przepisy rangi ustawowej, które będą ten nakaz sankcjonowały”. – Również pod kątem sankcji, które będą dotyczyły niezgłoszenia w pierwszej kolejności odpowiednim służbom tej informacji. Tu nie o to chodzi, żeby się pochwalić, tylko skutecznie przeciwdziałać pojawieniu się ogniska – wytłumaczył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paszporty szczepionkowe w Polsce możliwe już od czerwca

Paszporty szczepionkowe w Polsce możliwe już od czerwca

Minister finansów przekonuje, że inflacja spadnie!

Minister finansów przekonuje, że inflacja spadnie!