w

Gowin o odmrożeniu gospodarki. Padł konkretny termin

Fot. P. Tracz / KPRM

Gowin o odmrożeniu gospodarki – kiedy?

Według portalu Business Insider, hotele oraz sklepy wielkopowierzchniowe miałyby zostać otwarte 4 maja.   

  • Takie ustalenia miały zapaść po spotkaniu ministra Gowina z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości. Plany odmrożenia gospodarki są związane ze spadkiem liczby zakażeń i rozwojem akcji szczepień.
  • Jak zaznacza szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk, szczegóły odmrażania gospodarki mamy poznać w środę, po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W środę rząd przedstawi decyzje o obostrzeniach epidemicznych na maj. Zwolennikiem odmrażania gospodarki jest wicepremier Jarosław Gowin.

 – Uważam, że do końca maja cała polska gospodarka powinna być uwolniona, choć muszą być utrzymane rygory sanitarne i pozytywne trend jeżeli chodzi o liczbę zachorowań – mówił dziś w Poznaniu wicepremier i minister rozwoju.

W konsultacjach ze środowiskiem przedsiębiorców ustaliśmy, że zaraz po majowym weekendzie trzeba otworzyć cały handel i ogromną większość usług. Moim zdaniem w rygorach sanitarnych można też pomyśleć o  otwarciu np. ogródków restauracyjnych czy o dostępie pewnej puli miejsc w hotelach.

Jarosław Gowin mówi, że dziś odbył spotkanie z Radą Przedsiębiorczości.  – To są na razie propozycje, które wypracowałem z przedsiębiorcami. Ostateczna decyzja należy do całej rady ministrów – zaznaczył wicepremier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Od 4 maja wycofujemy ograniczenia dotyczące zabiegów planowych – zapowiedział podczas konferencji prasowej w Nałęczowie w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Łaskawi panowie pozwolą pójść na zabieg – „od 4 maja wycofujemy ograniczenia”

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem władze Bangkoku zaostrzyły epidemiczne regulacje w stolicy Tajlandii.

Premier Tajlandii ukarany… za brak maseczki