w

Gowin: Odmrażanie gospodarki po majowym weekendzie?

Fot. P. Tracz / KPRM flickr.com

​Po majowym weekendzie trzeba rozpocząć obliczone na szeroką skalę odmrażanie gospodarki – uważa wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

  • Jego zdaniem osoby zaszczepione już w maju powinny mieć możliwość korzystania np. z restauracji.

W tej chwili najważniejsze jest to, żebyśmy się wszyscy szczepili, przestrzegali dalej tych rygorów sanitarnych. Jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to od początku maja rozpoczniemy zakrojone już na szeroką skalę odmrażanie całej gospodarki, tak żeby od czerwca wszystkie branże gospodarce, na czele z turystyką i gastronomią, mogły już funkcjonować całkowicie swobodnie – powiedział Gowin na konferencji prasowej w czwartek w Lublinie.

  • Zdaniem wicepremiera odmrażanie gospodarki powinno się zacząć „zaraz po długim majowym weekendzie”. W pierwszej kolejności według Gowina powinno to dotyczyć handlu i usług. 

Uważam, że tutaj obostrzenia powinny całkowicie zniknąć. Natomiast w trakcie maja, w zależności od tempa spadku poziomu zachorowań, tempa szczepień, uważam, że należy udostępnić – zwłaszcza dla osób zaszczepionych – usługi turystyczne, gastronomiczne, należy otworzyć kluby fitness – powiedział wicepremier.

  • Mam nadzieję, że turystyka, gastronomia, kluby fitness, a więc te branże, które są dotknięte najostrzejszymi ograniczeniami, będą mogły swobodnie zacząć funkcjonować od początku czerwca – dodał.
  • Na pytanie, czy osoby zaszczepione mogłyby już w maju korzystać np. z restauracji, Gowin odpowiedział, że będzie to dyskutowane w rządzie, ale on sam jest „zdeklarowanym zwolennikiem takiego rozwiązania”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stanach Zjednoczonych nadchodzi czas ogromnych zmian w systemie podatkowym. Według doniesień medialnych m.in. Bloomberga i New York Timesa w planach jest duża podwyżka podatku od zysków kapitałowych dla tych, którzy mają te zyski na poziomie przekraczającym milion dolarów.

USA: Dwukrotny wzrost opodatkowania! Czy Amerykanie przeniosą kapitał?

Lockdown trwa, a kontroli policji jest coraz więcej. Funkcjonariusze sprawdzają wszystko. Zaczynając od siłowni, restauracji, hoteli, na zakładach fryzjerskich kończąc - tysiące kontroli na dobę. Przedsiębiorcy nie mają lekko.

Masowe kontrole policji. Tysiące miejsc na dobę