fot. Jack Anstey/ Unsplash
w

Historia LGBTQ+ w oficjalnym programie nauczania Szkocji

Historia LGBTQ+ znajdzie się w powszechnym systemie nauczania na terenie całej Szkocji. Nigdzie indziej na świecie nie wprowadzono podobnych zmian. 

Historia LGBTQ+ stanie się przedmiotem obowiązkowym już od 2021 roku. Decyzja szkockiego rządu podyktowana jest zaleceniami o propagowaniu tolerancji wobec mniejszości seksualnych. Powyższe przepisy weszły w życie w 2018 roku.

Sprawdź również: Szkoły na Alasce zakazują 5 “kontrowersyjnych” lektur, m.in. Wielkiego Gatsby’ego

Z przyjemnością ogłaszam, że będziemy pierwszym krajem na świecie, w którym historia tej społeczności zostanie włączona do programu nauczania – zadeklarował John Swinney, wicepremier Szkocji i sekretarz gabinetu ds. edukacji.

Historia LGBTQ+ w szkockich szkołach.
fot. John Swinney/ Twitter

Przedmiot będzie kładł nacisk na historię społeczności oraz na sposoby radzenia sobie z homofobią i transfobią. Ponadto, szczególne miejsce w programie nauczania będzie miał problem braku tolerancji wobec mniejszości seksualnych. Nauczyciele poruszą też temat trudności osób dyskryminowanych ze względu na orientację.

Co ciekawe, Szkocja cieszy się mianem jednego z najbardziej tolerancyjnych regionów wobec społeczności LGBTQ+ w Europie. Ponadto, od 2014 roku weszło tam w życie prawo legalizujące małżeństwa osób tej samej płci.

Sprawdź również: Bankructwa w przedszkolach prywatnych. Nie mogą skorzystać z “tarczy”

Źródło: DoRzeczy

Białoruś zmienia szefa rządu.

Białoruś z nowym premierem. Zadecydował prezydent

Rafał Trzaskowski pozwany przez TVP fot. flickr.com

Wybory prezydenckie z kandydatem KO? Podobno zebrał podpisy