w

Horban radzi bankrutującym przedsiębiorcom – weźcie się za produkcję maseczek

Z cyklu: Horban radzi.

Jak wszyscy wiemy, Prof. Horban jest złotym doradcą, najpierw mówił, że „można kupić sobie hantle”, jeżeli komuś przeszkadzają zamknięte siłownie, a teraz dodał, że przedsiębiorcy nie mieliby problemów, jeżeli „wzięliby się za produkcję masek”. Za takie porady warto oddawać swoje podatki.

To trochę jest żenująca sytuacja, jeżeli w 40-milionowym kraju nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnych masek – powiedział na antenie TVN24 doradca premiera ds. COVID-19 Andrzej Horban.

  • Doradca premiera ds. COVID-19 mówił, że Polska obecnie jest na wznoszącej fali zachorowań, a jej szczyt potrwa około dwóch miesięcy. Profesor Horban zwrócił się do polskich przedsiębiorców, którzy – jak powiedział doradca premiera – „nie mają z czego żyć”.

Gdyby się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć – powiedział Horban. Dodał, że przebieg epidemii zależy od tego „jak się ogarniemy”.

  • To nie tylko maski, to cały sposób zachowania społecznego. Trudno wsadzać ludzi do domów i powiedzieć: siedźcie, bo idzie zaraza. Raczej należy powiedzieć: ludzie ogarnijcie się. Po roku wiemy już, jak można uniknąć dużej liczby zakażeń – tłumaczył. Wskazał, że chodzi m.in. o zachowywanie dystansu i unikanie niepotrzebnego wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mężczyzna ukarany za… siedzenie na ławce – sąd uchyla decyzję sanepidu

Mężczyzna ukarany za… siedzenie na ławce – sąd uchyla decyzję sanepidu

Kraina dobrobytu. Rząd tworzy piękne, propagandowe spoty – z Twoich podatków

Kraina dobrobytu. Rząd tworzy piękne, propagandowe spoty – z Twoich podatków