w

Hotelarze protestują. Masowe otwarcia na majówkę

Osoby, które prowadzą działalności gospodarcze w obszarze hotelarstwa mają już dość. Wielomiesięczne lockdowny, przeciągające się „dwa tygodnie” – tego już za wiele, mówią przedsiębiorcy.

 • Tym razem Polska Izba Hotelarzy ruszyła z akcją „Otwieramy na majówkę”. Weekend majowy jest dla tej branży bardzo ważny. W przypadku niektórych firm może być nawet kluczowy. Wiele przedsiębiorców nie może sobie pozwolić na takie straty.
 • Celem inicjatywy „Otwieramy na majówkę” jest poprawa stanu zdrowia Polaków. Ten cel zamierzamy osiągnąć przez „masowe przebranżowienie” obiektów noclegowych na miejsca korzystania z usług „para-medycznych” i leczniczych – podaje Polska Izba Hotelarzy.
 • Polska Izba Hotelarzy gwarantuje pomoc w przygotowaniu niezbędnych zmian w dokumentach oraz przygotowanie i uczestniczenie w procesie rejestracji Podmiotu Wykonującego Działalność Leczniczą albo paramedyczną.

– Fundamentem naszej inicjatywy „Otwieramy na „majówkę” jest Bezpieczna Gościnność Usługowa. Jest to kodeks najlepszych praktyk zachowania reżimu sanitarnego w obiektach noclegowych. Kodeks Bezpieczna Gościnność Usługowa został opracowany na podstawie wytycznych GIS oraz lekarzy wirusologów – informuje na stronie internetowej Polska Izba Hotelarzy.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Organizatorzy wyścigu Indianapolis 500, który odbędzie się 30 maja, zamierzają wpuścić na tor 135 tysięcy kibiców. To stanowi 40 procent pojemności obiektu. Od początku pandemii COVID-19 żadne wydarzenie sportowe nie miało tak licznej publiczności.

  135 tys. osób na żywo obejrzy wyścig w USA

  Niemiecki „Die Welt” pisze o „wielkim umieraniu w Polsce”. Przypomina, że tygodniowa średnia liczba zgonów na milion mieszkańców wynosi 14 i jest tak wysoka, jak w Brazylii.

  Niemiecka prasa: Polski system opieki zdrowotnej się załamał. „Wielkie umieranie”