w

Hotele i restauracje otwarte dla zaszczepionych?

Licznik strat lockdownowych przekroczył już 40 mld złotych. Dla porównania to tyle, ile z budżetu każdego roku pochłania program 500 plus. Problemy firm są coraz większe. Pojawiają się propozycje, aby otworzyć gospodarkę, ALE tylko dla zaszczepionych. Z taką propozycją wyszedł Jarosław Gowin, który przyznał, że jest zwolennikiem takiego rozwiązania.

  • Wicepremier Jarosław Gowin przyznał, że jest zwolennikiem stworzenia systemu specjalnych certyfikatów dla osób w pełni zaszczepionych. Takie certyfikaty miałyby dawać dostęp do usług niedostępnych dla pozostałych Polaków – m.in. hoteli i restauracji.

Uważam, że powinniśmy stworzyć specjalne certyfikaty dla osób zaszczepionych dające dostęp do usług nieodstępnych dla innych, takich jak usługi hotelarskie i gastronomiczne – powiedział podczas konferencji prasowe poświęconej szczepieniom w zakładach pracy wicepremier, a zarazem minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

  • Mówię to z troski o dobro polskiej gospodarki i polskich firm – dodał. Przypomniał także, że umożliwienie dostępu do korzystania z usług zamkniętych obecnie przedsiębiorstw to także ulga dla podatników
  • Przedsiębiorcy z branż dotkniętych obostrzeniami otrzymują ogromną pomoc, ale trzeba im jak najszybciej umożliwić powrót do normalnego działania – wskazał wicepremier i powiedział, że w najbliższych dniach będzie przekonywał członków rządu do poparcia stworzenia systemu certyfikatów osób zaszczepionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Po osiągnięciu trzyletniego maksimum pod koniec lutego w efekcie wzrostu o 50% w związku z programem szczepień i optymizmem dotyczącym wzrostu gospodarczego, nastąpiła niewielka korekta w związku z umocnieniem dolara i rentowności amerykańskich obligacji skarbowych przy równoczesnym przedłużeniu lockdownów, które zahamowało proces dalszego ożywienia.

Konsolidacja na rynkach towarowych pod kątem inflacji

Dlatego po dzisiejszym spotkaniu Rady Medycznej z rządem można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że żłobki i przedszkola zostaną od poniedziałku ponownie otwarte - wskazała prof. Marczyńska, specjalistka od chorób zakaźnych wieku dziecięcego.

Rada Medyczna: Otwarcie żłobków i przedszkoli bardzo prawdopodobne. Reszta nadal zamknięta