w

Igrzyska Olimpijskie: Ile pieniędzy zarobią polscy medaliści?

Igrzyska Olimpijskie za nami. Polacy w Tokio stawali na podium aż 14-krotnie. Medali przyjechało jednak jeszcze więcej, ponieważ wiele konkurencji to zawody drużynowe.

  • Jak czytamy – Polski Komitet Olimpijski przeznaczy na nagrody dla polskich medalistów i ich trenerów prawie 3 mln złotych.

PKOI zdecydował również, że stawki w konkurencjach indywidualnych będą delikatnie wyższe niż w konkurencjach drużynowych. Nagroda za medal złoty wynosi 120 tys. złotych, za medal srebrny 80 tys. złotych, za medal brązowy 50 tys. złotych.

Najwięcej zarobią podwójni medaliści – polskie sprinterki: Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek i Justyna Święty-Ersetic, które otrzymają po 90 tys. zł za złoto oraz dodatkowe 60 tys. zł za srebro.

  • W konkurencjach drużynowych nagrody te wynoszą odpowiednio: 90 tys., 60 tys. i 37,5 tys. złotych.

Podsumowując: do polskich mistrzów olimpijskich trafiło aż 990 000 złotych. Na konta srebrnych medalistów przelane zostanie 860 000 złotych. Natomiast brązowi medaliści otrzymają 350 000 złotych.

Co więcej, PKOl przeznaczy również środki na nagrody dla trenerów. Szkoleniowcy mistrzów olimpijskich mogą liczyć na 60 000 złotych. W przypadku opiekunów srebrnych i brązowych medalistów będzie do kolejno 40 000 złotych i 25 000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BIK podsumował półrocze! Rekordowa pompa na rynku nieruchomości?

BIK podsumował półrocze! POTĘŻNY popyt na kredyty i pożyczki. Co z cenami nieruchomości?

Wywołuje raka – twierdzi sąd! Gigant farmaceutyczny w ogromnych problemach!

Roundup rakotwórczy? Bayer z ogromnymi problemami po decyzji sądu!