w

Ilość zakażeń w Holandii rośnie. Premier przeprosił za zbyt wczesne poluzowanie obostrzeń

Holenderski premier Mark Rutte przyznał w poniedziałek, że ograniczenia związane z koronawirusem zostały zniesione w Holandii zbyt wcześnie i przeprosił za to, że infekcje wzrosły do najwyższego poziomu w tym roku.

  • Rutte w zeszły piątek ponownie nałożył ograniczenia na bary, restauracje i kluby nocne, starając się powstrzymać falę zakażeń wśród młodych dorosłych, zaledwie dwa tygodnie po tym, jak większość blokad została zniesiona w związku ze spadkiem liczby zachorowań.

„To, co wydawało nam się możliwe, okazało się niemożliwe do zrealizowania w praktyce” – powiedział Rutte dziennikarzom w poniedziałek. „Źle oceniliśmy sytuację, czego żałujemy i za co przepraszamy”.

Jego przeprosiny oznaczały ostry zwrot od jego stanowiska w piątek, kiedy to wielokrotnie bronił wcześniejszego złagodzenia restrykcji jako „logicznego kroku” i odmówił wzięcia na siebie jakiejkolwiek winy za ewentualne złe zarządzanie przez jego rząd.

Liczba infekcji koronawirusem w Holandii skoczyła ośmiokrotnie w ciągu tygodnia do najwyższego poziomu w roku 2021.

Skok liczby zakażeń nie doprowadził do znacznego wzrostu liczby przyjęć do szpitali z powodu COVID-19. Ale minister zdrowia Hugo de Jonge ostrzegł, że może to być zagrożone przez obecny „bezprecedensowy” wzrost zakażeń.

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Saxo: Surowce - lipcowe osłabienie napędzane reflacją i wariantami wirusa (Ole Hansen)

Saxo: Surowce – lipcowe osłabienie napędzane reflacją i wariantami wirusa (Ole Hansen)

Dlaczego należy zaczynać sprzedaż od drogich produktów? ASBiRO Biznes Camp

Dlaczego należy zaczynać sprzedaż od drogich produktów? ASBiRO Biznes Camp