w

Impreza w Rybniku. Policja z pałkami i gazem – będą strajki

Najpierw była Służba Celna, następnie Policja z pałkami i gazem.

W sobotę o godzinie 21 zorganizowana została impreza w klubie Face 2 Face. Dzień wcześniej były kontrole sanepidu, zjawiła się również Służba Celna. Urzędnicy dostali polecenie sprawdzenia kas fiskalnych w szatniach. Uważali, że przedsiębiorca nie nabija wejściówek do szatni na kasę.

  • W nocy pod otwartym mimo obostrzeń klubem Face 2 Face doszło do starć policji z przeciwnikami zamknięcia lokalu. Policjanci uzbrojeni w pałki, gaz pieprzowy, broń hukową i gładkolufową ruszyli na protestujących. W stronę mundurowych leciały za to szklane butelki i śnieżki.

Wpadli jak bandyci. Powiedzieli „koniec imprezy”. Zrobiło się zamieszanie, ludzie zaczęli się tratować. Pani z megafonem dostała gazem pieprzowym i została sprowadzona do parteru – czytamy w portalu Rybnik.com.pl

  • W protestującym tłumie znalazły się osoby w samych krótkich koszulkach – one nie zdążyły znaleźć swojej odzieży, wyszły na mróz bez okrycia.

W pewnym momencie nastąpiła wymiana ciosów. W stronę policjantów poleciały szklane butelki i śnieżki. Oni z kolei najpierw poinformowali o nielegalnym zbiorowisku. Po chwili użyli broni hukowej. Rozpoczęli przeć przed siebie z podniesionymi tarczami. Ludzie zaczęli rzucać się do ucieczki w dwie strony ulicy Raciborskiej, a za nimi podążyli policjanci. 

  • Dzisiaj mundurowi informują o 3 osobach zatrzymanych. Tłumaczą też, że ich interwencja była konieczna.

Dodatkowo, klub poinformował na swoim Facebooku, że o godzinie 16 pod komendą miejską policji w Rybniku odbędą się strajki.

“Nie możemy dopuścić, aby festiwal bezprawia trwał dalej. O godzinie 16 spotkajmy się WSZYSCY pod komendą miejską policji w Rybniku aby zaprotestować wobec nielegalnych i brutalnych działań policji oraz w geście solidarności z osobami, które zostały zatrzymane tej nocy – pisze klub Face 2 Face”

Screenshot 20210131 153156 2

ŹRÓDŁO

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Jarosław Kaczyński tłumaczy zakup respiratorów od handlarza bronią

maxresdefault 31

Jak zniszczyć fundusz inwestycyjny? Poradnik dla początkujących – Jakub Mościcki. VETO