w

Impreza w Rybniku. Policja z pałkami i gazem – będą strajki

Impreza w Rybniku. Policja z pałkami i gazem – będą strajki

Najpierw była Służba Celna, następnie Policja z pałkami i gazem.

W sobotę o godzinie 21 zorganizowana została impreza w klubie Face 2 Face. Dzień wcześniej były kontrole sanepidu, zjawiła się również Służba Celna. Urzędnicy dostali polecenie sprawdzenia kas fiskalnych w szatniach. Uważali, że przedsiębiorca nie nabija wejściówek do szatni na kasę.

 • W nocy pod otwartym mimo obostrzeń klubem Face 2 Face doszło do starć policji z przeciwnikami zamknięcia lokalu. Policjanci uzbrojeni w pałki, gaz pieprzowy, broń hukową i gładkolufową ruszyli na protestujących. W stronę mundurowych leciały za to szklane butelki i śnieżki.

Wpadli jak bandyci. Powiedzieli „koniec imprezy”. Zrobiło się zamieszanie, ludzie zaczęli się tratować. Pani z megafonem dostała gazem pieprzowym i została sprowadzona do parteru – czytamy w portalu Rybnik.com.pl

 • W protestującym tłumie znalazły się osoby w samych krótkich koszulkach – one nie zdążyły znaleźć swojej odzieży, wyszły na mróz bez okrycia.

W pewnym momencie nastąpiła wymiana ciosów. W stronę policjantów poleciały szklane butelki i śnieżki. Oni z kolei najpierw poinformowali o nielegalnym zbiorowisku. Po chwili użyli broni hukowej. Rozpoczęli przeć przed siebie z podniesionymi tarczami. Ludzie zaczęli rzucać się do ucieczki w dwie strony ulicy Raciborskiej, a za nimi podążyli policjanci. 

 • Dzisiaj mundurowi informują o 3 osobach zatrzymanych. Tłumaczą też, że ich interwencja była konieczna.

Dodatkowo, klub poinformował na swoim Facebooku, że o godzinie 16 pod komendą miejską policji w Rybniku odbędą się strajki.

“Nie możemy dopuścić, aby festiwal bezprawia trwał dalej. O godzinie 16 spotkajmy się WSZYSCY pod komendą miejską policji w Rybniku aby zaprotestować wobec nielegalnych i brutalnych działań policji oraz w geście solidarności z osobami, które zostały zatrzymane tej nocy – pisze klub Face 2 Face”

Screenshot 20210131 153156 2

ŹRÓDŁO

9 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. “Ukryci za tarczami, gotowi atakować,
  czekają na komendę – zaczną maszerować.
  Przeciwko ich pałkom i miotaczom gazu,
  butelki z benzyną, kamienie z bruku.

  (…) każdy policjant to jebany morderca.”

 2. Jedna uwaga redaktorska: podanie konkretnej daty w nawiasie było by miłe, a nie tylko “W zeszłą sobotę…” za wiele mi to nie mówi. Możliwe, że ja jestem ślepy ale konkretnej daty w artykule nie uraczyłem. Jedyna wskazówka jaką znalazłem to data opublikowania artykułu: 10 dni temu, na podstawie której mogę wnioskować, iż mniemana akcja miała miejsce 30/01/2021 ale to nie ja powinienem się domyślać, szukać i kalkulować tylko redaktor powinien się pofatygować i umieścić datę w artykule.

  Uwaga techniczna: Chciałem się odnieść do komentarza kolegi ‘amfion’ tak jak to na YT się robi, a zamiast tego po naciśnięciu ‘Odpowiedz’ pod jego komentarzem opublikowano mój komentarz w głównym czacie. Na nieszczęście nie mogę edytować/usunąć własnego posta bo chciałem dodać w/w komentarz do głównego wątku. Proszę jakiegokolwiek moderatora do połączenia tych dwóch komentarzy. Taki stan rzeczy tylko zachęca do ‘postowania’ jak największej liczby komentarzy w celu pozyskiwania vetoshi i robienia tzw. ‘chat spamu’.

  Wapniak: ja wiem, że budujesz tą platformę i chwała Ci za to Dobrodzieju! Czy możesz się temu przyjrzeć w jakiejś niedalekiej przyszłość, proszę 😀 nie po to Ci 100 PLN co miesiąc na ‘patronajcie’ wysyłam 😛 (i żeby nie było to nie jest żaden szantaż tylko prośba/rada, dalej będzie 100 PLN co miesiąc!)

  Pozdrawiam Redakcję

5 pingów oraz trackbacków

 1. Pingback:

 2. Pingback:

 3. Pingback:

 4. Pingback:

 5. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jarosław Kaczyński tłumaczy zakup respiratorów od handlarza bronią

maxresdefault 31

Jak zniszczyć fundusz inwestycyjny? Poradnik dla początkujących – Jakub Mościcki. VETO