w

Inflacja w Polsce rośnie, a członkowie RPP podnoszą sobie pensje

Inflacja w Polsce z każdym miesiącem rośnie, ceny w sklepach zaskakują już chyba każdego. Stopy procentowe są utrzymywane na rekordowo niskim poziomie, a ostatnie posiedzenie RPP, które miało miejsce 8 września nic nowego nie wniosło. Członkowie RPP ze wzrostem cen radzą sobie doskonale, bo ich pensje rosną znacznie szybciej niż inflacja.

Inflacja w Polsce rosnie
Inflacja w Polsce.

Inflacja w Polsce. Wynagrodzenia w RPP od sierpnia wzrosły o 40 proc.

Członek Rady zarabia teraz 37 tys. zł miesięcznie, czyli ponad 440 tys. zł rocznie.

Wynagrodzenie członka RPP wynosiło 26476 zł. Od dnia 1 sierpnia wynosi 37066 zł, co oznacza wzrost o 40 proc., poinformował Narodowy Bank Polski (NBP). Dzięki podwyżce roczne wynagrodzenie członka RPP wzrosło o 127 tys. zł do 445 tys. zł.

Zmiana wynagrodzenia od dnia 1 sierpnia 2021 r. wynika z Rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 30 lipca 2021 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1394 ) zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad wynagradzania osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, które wprowadza nowe mnożniki kwoty bazowej służące do wyliczenia uposażenia Wiceprezesa NBP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pierwszym filmem o inwestowaniu w naszym zestawieniu jest produkcja z 2015 roku, która miała swoją premierę 11 grudnia 2015r. Film jest opowieścią o przyczynach kryzysu finansowego z lat 2007-2008, który był spowodowany pęknięciem bańki kredytowej.

3 filmy o inwestowaniu i biznesie, które warto zobaczyć – przyjemne z pożytecznym

Ceny węgla OSZALAŁY! Ceny akcji JSW notują ogromne wzrosty!

Ceny węgla OSZALAŁY! Ceny akcji JSW notują ogromne wzrosty!