w ,

InPost planuje gigantyczną inwestycję – około 565 mln euro!

InPost rozwija się w zaskakującym tempie, niedawno odbył się udany debiut na giełdzie w Amsterdamie, liczba paczkomatów cały czas rośnie – Rafał Brzoska wskazuje na 100 nowych maszyn tygodniowo. Tym razem, przedsiębiorstwo otwiera się na rynki zagraniczne. InPost złożył ofertę kupna na nabycie francuskiej grupy logistycznej.

InPost chce przejąć Mondial Relay, francuską platformę do dystrybucji paczek e-commerce, za ok. 565 mln euro – podała spółka w komunikacie.

„Jak wskazywaliśmy podczas naszego IPO, ekspansja międzynarodowa jest kluczowym elementem strategii rozwoju InPost, a Mondial Relay da nam miejsce na jednym z największych rynków handlu elektronicznego w Europie, zapewniając wiele możliwości przyspieszenia naszego wzrostu i stworzenia wartości dla akcjonariuszy” – powiedział, cytowany w komunikacie Rafał Brzoska, prezes InPostu.

 • „PaczkomatyPL złożył dziś ofertę niemieckiej grupie OTTO na nabycie francuskiej grupy logistycznej z siecią PUDO – Mondial Relay-największego prywatnego operatora we Francji za kwotę 565 mln euro, co najprawdopodobniej jest największą inwestycją zagraniczną prywatnej polskiej firmy” – dodał na Twitterze Rafał Brzoska.
 • Michael Rouse, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za rynki międzynarodowe w InPost wskazał, że sieć Mondial Relay ma ponad 15,8 tys. punktów odbioru i nadania.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Polacy nie potrafią rozmawiać o pieniądzach?

  Polacy nie potrafią rozmawiać o pieniądzach?

  Inflacja w lutym. Ceny znowu wzrosły?

  Inflacja w lutym. Ceny znowu wzrosły?