w ,

InPost podwoił przychody. Spółka czeka na przejęcie Mondial Relay

InPost podwoił przychody i liczbę przesyłek. Dynamicznie rosła również liczba nowych paczkomatów

 • InPost, po podwojeniu sprzedaży w 2020 roku, miał też świetny pierwszy kwartał 2021 roku – poinformował PAP Biznes prezes Rafał Brzoska. Spółka liczy na finalizację przejęcia francuskiego Mondial Relay, co pozwoliłoby od początku 2022 roku oferować usługi na pięciu rynkach europejskich.

„Nasze przychody wzrosły ponad dwukrotnie, skorygowany poziom EBITDA przekroczył 1 mld zł, a wolne przepływy pieniężne wzrosły dziesięciokrotnie, podczas gdy wciąż zwiększaliśmy inwestycje w Polsce i Wielkiej Brytanii.

 • Liczba przesyłek zwiększyła się ponad dwukrotnie, sieć paczkomatów także rosła dynamicznie i wprowadziliśmy liczne innowacje – jak nasza aplikacja mobilna, bezdotykowy odbiór paczek czy zwroty bez etykiet” – powiedział Rafał Brzoska.

Plany na 2021 rok

„Nasze wyzwanie numer jeden w 2021 roku to pobić samego siebie w zakresie dostarczanego wyniku i prognozy, którą w trakcie IPO złożyliśmy. Pierwsze dwa miesiące, jak również marzec, pokazują, że będziemy mieli na pewno świetny pierwszy kwartał” – powiedział PAP Biznes prezes Rafał Brzoska.

 • Inpost prognozuje, że w 2021 roku jego przychody będą w przedziale 3,46-3,61 mld zł, a z uwzględnieniem wpływu kupna francuskiej spółki Mondial Relay mają wynieść między 5,665-5,910 mld zł.
 • Skorygowana marża EBITDA ma wynieść na koniec 2021 roku niskie 40 proc., a z uwzględnieniem wpływu Mondial Relay może to być niskie 30 proc.

InPost mocno stawia na strategię międzynarodową

„Chcemy mieć ponad 3.000 paczkomatów w Wielkiej Brytanii, chcemy też zamknąć transakcję przejęcia Mondial Relay i rozpocząć w trzecim i czwartym kwartale pierwsze działania integracyjne, które pozwolą zaproponować klientom międzynarodowym od początku 2022 roku ofertę na pięciu rynkach europejskich pod marką InPost” – dodał.

 • Rafał Brzoska wskazał, że gdy dojdzie do przejęcia Mondial Relay, to będzie największe przejęcie dokonane przez prywatną polską firmę za granicą w historii.
 • Brzoska zapowiada, że InPost docelowo skupi się na pięciu europejskich rynkach i nie planuje wejścia na kolejne rynki.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Dyrektor lasów państwowych kupił dom za bezcen

  Obajtek V2? Dyrektor Lasów Państwowych kupił dom za 5 proc. wartości.

  Ponad 6 tys. mandatów za brak maseczki jednego dnia Ostatniej doby policjanci przeprowadzili ponad 22 tys. kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia w związku z pandemią - poinformował rzecznik policji Mariusz Ciarka.

  Policja w akcji. Ponad 6 tys. mandatów za brak maseczki jednego dnia