w ,

InPost przejmuje francuskie Mondial Relay. Transakcja na 513 mln euro!

Informacja o planowanym przejęciu Mondial Relay rozniosła się po świecie już kilka miesięcy temu. InPost nie zwalnia tempa i otwiera się na rynki zagraniczne, w marcu, Rafał Brzoska podał, że InPost złożył ofertę niemieckiej grupie OTTO na nabycie francuskiej grupy logistycznej z siecią PUDO – Mondial Relay, który jest największym prywatnym operatorem we Francji.

TRANSAKCJA SFINALIZOWANA:

Jak czytamy – InPost w porozumieniu z Otto Group pomyślnie sfinalizował przejęcie Mondial Relay, podała spółka. Wartość transakcji wyniosła 513 mln euro.

  • Dzięki temu ruchowi, InPost stanie się największą w Europie platformą dostaw dla e-commerce, podkreśliła spółka.
  • InPost zyskuje ponadto ugruntowaną i w pełni zintegrowaną platformę dostaw e-commerce na trzecim co do wielkości rynku e-commerce w Europie. Szacuje się, że francuski rynek e-commerce, oceniany na około 56 miliardów euro, może się pochwalić jednym z najwyższych wskaźników penetracji dostaw ‘poza domem’ w Europie – na poziomie około 40% – podaje spółka.

„Zakończyliśmy strategicznie ważne przejęcie, a rozległa sieć Mondial Relay na jednym z największych rynków e-commerce w Europie pozwoli InPost na przyspieszenie realizacji strategii ekspansji międzynarodowej. Wraz z Mondial Relay stajemy się wiodącym w Europie rozwiązaniem dostaw ‚poza domem’ dla e-commerce. Możemy przy tym wykorzystać wiele synergii, aby jeszcze szybciej rosnąć i tworzyć wartość dla naszych interesariuszy.

Witamy naszych kolegów z Mondial Relay w zespole InPost i cieszymy się, że możemy rozpocząć naszą wspólną podróż. Wspólnie zwiększymy popyt i na nowo zdefiniujemy dostawy ostatniej mili dla konsumentów” – powiedział prezes Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

  • InPost wskazuje, że transakcja pozwoli mu na znaczące rozszerzenie rynku i przyspieszenie międzynarodowej strategii rozwoju, wejście na atrakcyjne rynki Francji, krajów Beneluksu i na Półwyspu Iberyjskiego, a także na wzrost EBITDA o ok. 100-150 mln euro w średnim okresie.

Źródło: Materiały prasowe

Fot: Materiały prasowe

Zobacz także: Ogromna umowa kryptowalutowa. 650 banków w USA może wejść w bitcoina!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Horban o Delcie: Jeśli nie chcemy pozamykanych biznesów, szczepmy się

Horban o Delcie: Jeśli nie chcemy pozamykanych biznesów, szczepmy się

Prognozy Q3: Zieloni osiągnęli dojrzałość

Prognozy Q3: Zieloni osiągnęli dojrzałość