w

Rząd chce interweniować na rynku paliw. Morawiecki pytany o ceny maksymalne na stacjach

Walka z cenami paliw

Wraz z naszym pakietem antyinflacyjnym wdrożymy kilka rozwiązań, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Zagrzebiu.

  • Jak dodał – chodzi o obniżkę pewnych komponentów składowych ceny paliwa.

Zobacz także: Węgry wprowadzają ceny maksymalne na paliwa, aby walczyć z rosnącą inflacją


Czy zostaną wprowadzone ceny maksymalne?

Premier Morawiecki złożył we wtorek wizytę w Zagrzebiu, gdzie spotkał się z szefem chorwackiego rządu Andrejem Plenkoviciem. Podczas konferencji prasowej Morawiecki był pytany, czy jego rząd rozważa wprowadzenie maksymalnych cen paliw, tak jak to zrobiły Węgry.

– Wdrożymy kilka takich rozwiązań wraz z naszym pakietem antyinflacyjnym, które doprowadzą do relatywnego zmniejszenia cen na stacjach paliw. Natomiast nie będziemy robić tego, na ten moment, na pewno poprzez nakładanie ceny maksymalnej – odpowiedział premier Morawiecki.

Jak dopowiedział – będą to ruchy, które będą kosztowały po stronie budżetu sporo środków, nawet powyżej miliarda złotych, ale nie chcemy tego czynić poprzez nakładanie ograniczeń administracyjnych, tylko obniżkę pewnych komponentów składowych ceny paliwa – zapowiedział premier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ile wynosi mediana plac w polsce

Prawdziwe zarobki społeczeństwa? Ile wynosi mediana płac w Polsce

obostrzenia

Wiceminister zdrowia: dochodzimy do szczytu IV fali. Rekordowa liczba zakażeń