w

Interwencja w lokalu. Policja zabrała kasę fiskalną

Policja zabrała kasę fiskalną – Wesołe Gary.

Właściciele restauracji „Wesołe gary” znaleźli sposób, jak obejść zakazy i otworzyli restaurację w styczniu. Firma postarała się, by reżim sanitarny był zachowany.

„Zapraszamy do testowania potraw. Z każdym chętnym podpisujemy umowę o dzieło o wartości 1 zł. W zamian testująca osoba otrzymuje posiłek pracowniczy z rabatem” – tłumaczyła Life in Kraków właścicielka lokalu Karolina Bartosik.

  • Kolejne kontrole sanepidu i policji nie dawały podstaw do zamknięcia lokalu.
  • Dnia 10 lutego odbyła się kolejna interwencja. Policja tym razem zmieniła taktykę, postanowili zabrać kasę fiskalną.

„Dzisiejsza Interwencja Policji w naszej restauracji. Policjant stwierdził, że popełniamy przestępstwo. Kilkunastu funkcjonariuszy, jakbyśmy byli przestępcami. Pracownicy dostali wezwania, policja wystraszyła dzieci, a co najgorsze…z premedytacją uniemożliwiają nam prowadzenie działalności gospodarczej, skonfiskowali kasę fiskalną, która jest ONLINE (wszystkie dane są automatycznie wysyłane do urzędu).

  • Nie pomogło tłumaczenie, że przez to nie będziemy mogli sprzedawać na wynos. Pracownicy wezwani na komisariat proszeni są o kontakt z nami. Zapewnimy Wam pomoc prawną. Nas nie wystraszycie! – relacjonują wydarzenia właściciele.

Policja powołuje się na art 165. Kodeksu Karnego, który mówi:

„Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości (…), podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat”.

Materiał z lokalu znajdziesz TUTAJ

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
    • Takie coś byłoby dozwolone w ramach „konfiskaty prewencyjnej” (nad którą urzędnicy pracują od 2017), ale nie mogę znaleźć konkretnego, obowiązującego przepisu. Trafiam tylko na artykuły i interpelacje w tej sprawie.

    • Policja nie ma prawa zabrać kasy fiskalnej, osobiście na pewno bym nie oddał im urządzenia fiskalnego, jedyną osobą która może ingerować w kasę jest serwisant który jest wpisany w książkę serwisową oraz posiadający ważne uprawnienia.

      Nawet urząd skarbowy nie ma takiej władzy, jedynie mogą kazać wydrukować sobie raporty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sondaż Kantar: 66 proc. Polaków pesymistycznie ocenia kierunek zmian w kraju

Sondaż Kantar: 66 proc. Polaków pesymistycznie ocenia kierunek zmian w kraju

Prezydent Ciechanowa wesprze przedsiębiorców w starciach z sanepidem

Prezydent Ciechanowa wesprze przedsiębiorców w starciach z sanepidem