w

Jacek Sasin: jesteśmy na dobrej drodze do odmrożenia

Fot: flickr.com

Jesteśmy na dobrej drodze do odmrożenia?

Na przełomie maja i czerwca będzie można odmrażać znaczną część gospodarki – oświadczył w poniedziałek w Lubinie premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł, że zależy to od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi, tym razem, o otwieraniu gospodarki mówił Sasin… czy to dobry znak?

Jesteśmy na dobrej drodze, żeby rzeczywiście do odmrożenia mogło dojść – stwierdził w poniedziałek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odnosząc się do możliwości zniesienia obostrzeń pandemicznych. Zaznaczył, że nie da się w nieskończoność zamrażać gospodarki.

  • Wicepremier Jacek Sasin pytany w TVP Info o odmrażanie gospodarki na przełomie maja i czerwca, jeśli utrzyma się szybkie tempo szczepień wskazał, że to jest coś na co wszyscy czekamy, „nie tylko przedsiębiorcy, ale również całe społeczeństwo”.

„Jesteśmy dziś na dobrej drodze, by rzeczywiście do takiego odmrożenia mogło dojść. Akcja szczepień bardzo dobrze się rozwija” – stwierdził Sasin.

Nie da się w nieskończoność zamrażać gospodarki” – zaznaczył minister. Dodał, że dotyczy to zarówno małych przedsiębiorstw, jak i dużych firm. „Duże firmy nie tylko oczekują, żeby gospodarka została odmrożona, ale przygotowują się na okres po pandemii, aby szybko odrabiać straty, żebyśmy jako kraj szybko weszli na ścieżkę wzrostu gospodarczego” – mówił Sasin.

  • Jesteśmy przygotowani do tego jako kraj (…) aby w chwili odmrożenia gospodarki, gospodarka szybko zaczęła funkcjonować w takim wymiarze, w jakim funkcjonowała przed pandemią – zaznaczył Sasin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wzrost cen materiałów budowlanych. UOKiK wkracza do akcji

Wzrost cen materiałów budowlanych. UOKiK wkracza do akcji

12 kwietnia odbyła się emisja programu Jana Pospieszalskiego

Krytykowali walkę z pandemią, zdjęto im program – TVP