w

Jak opluć bankrutującą branżę rozrywki jednym „Sylwestrem Marzeń” TVP

Jak zauważa Łukasz Warzecha, zgodnie z zapisem z najnowszego rozporządzenia, które pojawiło się w Dzienniku Ustaw w niedzielę wieczorem, „Sylwester Marzeń” będzie mógł zostać zorganizowany bez przeszkód.

Janusz Piechociński skomentował: Ostróda to bardzo ładna miejscowość (…), muszę pochwalić Jacka za wybór tym bardziej, że na Podhalu mógł od Górali oberwać, doceńmy to.

Już w połowie grudnia pojawiły się informacje, że sylwester organizowany corocznie przez Telewizję Publiczną odbędzie się w tym roku w plenerze – i to mimo obecnego zagrożenia epidemiologicznego.

  • Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie publiczne imprezy musiały zostać odwołane – z tradycyjnych zabaw zrezygnowały stacje Polsat i TVN.

Telewizja Polska zdążyła już wcześniej zapowiedzieć, że „Sylwester Marzeń” w TVP2 odbędzie się w rytmie disco i zostanie zorganizowany „z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa”.

  • Pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami koncertu byli: Cleo, Zenek Martyniuk oraz Marcin Miller. Wystąpią także zespoły Zakopower i Golec uOrkiestra oraz zwyciężczynie Eurowizji Junior — Roksana Węgiel i Viki Gabor, a z zagranicznych wykonawców Thomas Anders, Francesco Napoli Helena Vondráčková.

Późnym wieczorem w niedzielę w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie. Wprowadza ono zmiany do rozporządzenia z 21 grudnia 2020 r. ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Łukasz Warzecha przekazał dziś na Twitterze, że w najnowszym rozporządzeniu znalazł się przepis, który umożliwia TVP w pełni legalne zorganizowanie „Sylwestra Marzeń” – mimo obowiązującej od 28 grudnia tzw. kwarantanny narodowej.

Mowa o podpunkcie 23) najnowszego rozporządzenia. Jest to jeden z wyjątków (wprowadzono w sumie kilka dodatkowych punktów, od 17. do 25.) od ogólnych zasad przemieszczania się, jakie obowiązują w czasie kwarantanny.

  • W tym przypadku ograniczenia mają zostać zniesione „dla osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców”.

Według ramówki TVP2, „Sylwester marzeń z Dwójką 2020” zacznie się o godz. 19:55 i potrwa do 0:15, a zaraz potem zacznie się jego powtórka.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Perspektywy dla budżetu państwa nie wyglądają zbyt korzystnie

Perspektywy dla budżetu państwa nie wyglądają zbyt korzystnie

Nalot policji na siłownię! 16 osób ćwiczyło, pomimo obostrzeń.

Nalot policji na siłownię! 16 osób ćwiczyło, pomimo obostrzeń.