w

Jak opluć bankrutującą branżę rozrywki jednym “Sylwestrem Marzeń” TVP

Jak zauważa Łukasz Warzecha, zgodnie z zapisem z najnowszego rozporządzenia, które pojawiło się w Dzienniku Ustaw w niedzielę wieczorem, “Sylwester Marzeń” będzie mógł zostać zorganizowany bez przeszkód.

Janusz Piechociński skomentował: Ostróda to bardzo ładna miejscowość (…), muszę pochwalić Jacka za wybór tym bardziej, że na Podhalu mógł od Górali oberwać, doceńmy to.

Już w połowie grudnia pojawiły się informacje, że sylwester organizowany corocznie przez Telewizję Publiczną odbędzie się w tym roku w plenerze – i to mimo obecnego zagrożenia epidemiologicznego.

  • Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie publiczne imprezy musiały zostać odwołane – z tradycyjnych zabaw zrezygnowały stacje Polsat i TVN.

Telewizja Polska zdążyła już wcześniej zapowiedzieć, że “Sylwester Marzeń” w TVP2 odbędzie się w rytmie disco i zostanie zorganizowany “z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa”.

  • Pierwszymi ogłoszonymi gwiazdami koncertu byli: Cleo, Zenek Martyniuk oraz Marcin Miller. Wystąpią także zespoły Zakopower i Golec uOrkiestra oraz zwyciężczynie Eurowizji Junior — Roksana Węgiel i Viki Gabor, a z zagranicznych wykonawców Thomas Anders, Francesco Napoli Helena Vondráčková.

Późnym wieczorem w niedzielę w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie. Wprowadza ono zmiany do rozporządzenia z 21 grudnia 2020 r. ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Łukasz Warzecha przekazał dziś na Twitterze, że w najnowszym rozporządzeniu znalazł się przepis, który umożliwia TVP w pełni legalne zorganizowanie “Sylwestra Marzeń” – mimo obowiązującej od 28 grudnia tzw. kwarantanny narodowej.

Mowa o podpunkcie 23) najnowszego rozporządzenia. Jest to jeden z wyjątków (wprowadzono w sumie kilka dodatkowych punktów, od 17. do 25.) od ogólnych zasad przemieszczania się, jakie obowiązują w czasie kwarantanny.

  • W tym przypadku ograniczenia mają zostać zniesione “dla osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców”.

Według ramówki TVP2, “Sylwester marzeń z Dwójką 2020” zacznie się o godz. 19:55 i potrwa do 0:15, a zaraz potem zacznie się jego powtórka.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Perspektywy dla budżetu państwa nie wyglądają zbyt korzystnie

Nalot policji na siłownię! 16 osób ćwiczyło, pomimo obostrzeń.

Nalot policji na siłownię! 16 osób ćwiczyło, pomimo obostrzeń.