w , ,

Jak powiedział, tak zrobił. LICZNIK STRAT na stronie Karpacza.

Licznik strat- jak dać do myślenia.

Branża turystyczna leży. Doskonale wie o tym burmistrz Karpacza- Radosław Jęcek. „Wycięli nas, lepiej od razu rozdać sznury”– powiedział w jednym z ostatnich wywiadów.

Z tego też powodu, w ramach sprzeciwu, burmistrz postanowił, że zamontuje na stronie internetowej licznik strat, który będzie pokazywał ile pieniędzy Karpacz traci na lockdownie.

Licznik strat
 • Umieściliśmy ten licznik na oficjalnej stronie miasta, aby pokazać rządzącym jak wielka jest skala problemu i o jakiego rzędu stratach rozmawiamy. – Co sekundę wskazania naszego licznika wzrastają o 38 złotych i 60 groszy.
 • Kwota ta wynika z prostych obliczeń wykonanych na podstawie danych z poprzednich lat. Musimy pamiętać, że spora część ludzi z branży w naszym mieście przez trzy zimowe miesiące zarabia, aby przeżyć przez dalszą część roku. Dlatego czekamy na konkretne propozycje pomocy i wsparcia dla nich- mówi burmistrz Karpacza.
 • Według szacunków, samorząd miasta oraz właściciele tamtejszych obiektów noclegowych i gastronomicznych, stoków narciarskich, wypożyczalni sprzętu oraz inni czerpiący zysk z obsługi turystów, w okresie świąteczno – noworocznym oraz w czasie ferii stracą około 200 milionów złotych.

Wyobraźmy sobie moment, kiedy takie liczniki zamontowane byłyby wszędzie. Bez wątpienia, mogłoby to dać ludziom do myślenia.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Nalot policji na siłownię! 16 osób ćwiczyło, pomimo obostrzeń.

  Nalot policji na siłownię! 16 osób ćwiczyło, pomimo obostrzeń.

  Co na kryzys: Prezes NBP mówi o obniżce stóp procentowych w 2021 roku

  Co na kryzys: Prezes NBP mówi o obniżce stóp procentowych w 2021 roku